Connect with us

Ανάπτυξη

Έβδομος ο Αερωπός

Την πρώτη του νίκη στο πανελλήνιο πρωτάθλημα παίδων πανηγύρισε ο Αερωπός Έδεσσας και κατέκτησε την 7η θέση.

Την πρώτη του νίκη στο πανελλήνιο πρωτάθλημα παίδων πανηγύρισε ο Αερωπός Έδεσσας και κατέκτησε την 7η θέση στη διοργάνωσης της Προσοτσάνης.

Στον αγώνα που έκρινε τις θέσεις 7-8, η ομάδα του Χρήστου Δεληχρήστου επικράτησε εύκολα της ΧΑΝΘ με 23-29 με τον Νίκο Λιάνδη να σκοράρει 11 τέρματα.

ΧΑΝΘ – ΑΕΡΩΠΟΣ 23-29
Τα πεντάλεπτα: 1-1, 2-1, 4-5, 6-8,8-10, 9-12 (ημχ), 11-17, 13-19, 14-22, 18-25,21-28, 23-29.
ΧΑΝΘ (Τούτσης): Μαλαβέτας, Καρούσης, Τρεμπέλας, Χατζηλίας 5, Μαρίνης, Καραθεοδώρου 2, Μπίλλιας, Μπεκίρι, Οσάγκι 6, Δαμιανίδης, Ντέμπος, Βενέτης, Οκανταρίδης 6, Φωτιάδης 3, Θεοδώρου 1.
Αερωπός (Δεληχρήστος): Κατσάκης, Καρακατσάνης 3, Μησιρλίδης, Πέρρος 5, Πάσχος 6, Γέργης 2, Λιάνδης 11, Γάτσης 1, Στόμας, Τοτίδης 1, Πόπτσης, Γκεντζής, Μουμτζιδέλης.
Διαιτητές: Φωτακίδης – Νάσκος. Δίλεπτα: 4/4, Πέναλτι: 1/2 – 2/2

Το πανόραμα της τελικής φάσης
Α όμιλος
1η αγωνιστική: Φίλιππος Βέροιας – ΧΑΝΘ 31-22, ΑΣΕ Δούκα – ΠΑΟΚ 35-29
2η αγωνιστική: Φίλιππος Βέροιας – ΠΑΟΚ 28-26, ΑΣΕ Δούκα – ΧΑΝΘ 37-28
3η αγωνιστική: ΠΑΟΚ – ΧΑΝΘ 33-31, ΑΣΕ Δούκα – Φίλιππος Βέροιας 26-35
Η βαθμολογία: Φίλιππος Βέροιας (94-74) 6, ΑΣΕ Δούκα (98-92) 4, ΠΑΟΚ (88-94) 2, ΧΑΝΘ (81-101) 0.

Β’ όμιλος
1η αγωνιστική: Αερωπός Έδεσσας – Διομήδης Άργους 29-33, ΑΕΣΧ Πυλαίας – ΑΕΚ 24-27.
2η αγωνιστική: Αερωπός Έδεσσας – ΑΕΚ 24-33, ΑΕΣΧ Πυλαίας – Διομήδης Άργους 30-27.
3η αγωνιστική: ΑΕΚ – Διομήδης Άργους 34-36, ΑΕΣΧ Πυλαίας – Αερωπός Έδεσσας 28-24
H βαθμολογία: ΑΕΚ (96-86) 4, ΑΕΣΧ Πυλαίας (82-78) 2, Διομήδης Άργους (98-95) 4, Αερωπός Έδεσσας (53-66) 0.

Τετάρτη 27 Ιουνίου 2018
Β’ φάση (1η αγωνιστική)
ΠΑΟΚ – Αερωπός Έδεσσας 38-25
ΧΑΝΘ – Διομήδης Άργους 24-26
Φίλιππος Βέροιας – ΑΕΣΧ Πυλαίας 24-22
ΑΣΕ Δούκα – ΑΕΚ 29-33

Πέμπτη 28 Ιουνίου 2018
Β’ φάση (2η αγωνιστική)
ΧΑΝΘ – Αερωπός Έδεσσας (θέσεις 7-8) 23-29
10:15 ΠΑΟΚ – Διομήδης Άργους (θέσεις 5-6)
12:00 ΑΣΕ Δούκα – ΑΕΣΧ Πυλαίας (θέσεις 3-4)
13:45 Φίλιππος Βέροιας – ΑΕΚ (θέσεις 1-2

Η βαθμολογία στον όμιλο 5-8: ΠΑΟΚ 4 (73-51), Διομήδης 4 (59-53), Αερωπός 2 (83-94), ΧΑΝΘ 0 (73-90).
Η βαθμολογία στον όμιλο 1-4: Φίλιππος Βέροιας 4 (59-48), ΑΕΚ 4 (60-53), ΑΕΣΧ Πυλαίας 0 (46-51), ΑΣΕ Δούκα 0 (55-68)

More in Ανάπτυξη