Connect with us

Ανάπτυξη

Με το…δεξί Προσοτσάνη και Καματερό

Στην τελική φάση των κορασίδων στην Κατερίνη

Με νίκες ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους ΓΑΣ Καματερού και ΑΟ Προσοτσάνης στην τελική φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος κορασίδων που διεξάγεται στην Κατερίνη.

Στα απογευματινά παιχνίδια της πρώτης ημέρας ο ΓΑΣ Καματερού κέρδισε τον Εθνικό Κοζάνης με 25-21 κι έτσι έφτασε κι αυτός τους δύο πόντους στον δεύτερο όμιλο. Με νίκη λοιπόν άυριο απέναντι στον Ορφέα Κατερίνης θα κατακτήσει την πρωτιά.

Στον πρώτο όμιλο, η ομάδα της Προσοτσάνης κατάφερε να πάρει τη νίκη επι του Πανοράματος με 29-28 παίρνοντας τους πρώτους της βαθμούς της διοργάνωσης. Έτσι έφτασε κι αυτή τους δύο πόντους στον όμιλο, και άυριο στις 9:30 θα αντιμετωπίσει τη Νέα Ιωνία όπου θα κριθεί η πρωτιά.

Τα αποτελέσματα και οι συνθέσεις: 

ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ – ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 21-25

Τα πεντάλεπτα: 1-3, 4-5, 5-6, 7-7, 9-11, 11-13 (ημχ.) 12-14, 13-15, 15-17, 17-19, 19-20, 21-25

Εθνικός Κοζάνης (Κιοσές): Αργύρη, Βαρζώκα, Βέττα 1, Γκαμπούρα, Γκιάτα 5, Ιωαννίδου 2, Καραγιαννη, Κουντουρά, Πεσλή, Μουρατίδου 7, Μπούκου 1, Αθ. Φλώρου 4, Χατζησαββίδου 1, Μπούρου, Αικ. Φλώρου, Καπρινιώτη.

ΓΑΣ Καματερού (Σκοδριανός): Φακίνου, Δαμάσκου 2, Χριστοδούλου 3, Πατρώνη, Μανουσάκη, Λιβαρδά 10, Φωτιάδη-Χανιώτη, Κούρτη 3, Κατσικά 3, Βελιδάκη, Κωτσιοπούλου, Τσιούλου 4, Ψαρρή.

Διαιτητές: Αναστασίου-Μαυρίδης, Δίλεπτα: 3-3, Πέναλτι: 2/3-2/6

ΑΕΠ ΠΑΝΟΡΑΜΑ – ΑΟ ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ 28-29

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 4-6, 8-9, 10-14, 13-15, 14-16 (ημχ.) 16-16, 20-18, 22-22, 24-24, 26-25, 28-29

ΑΕΠ Πανόραμα (Κουμιτσάρσκα): Παρτάλη, Μπέκου, Αγν. Παπαδοπούλου 7, Γ. Παπαδοπούλου 3, Ελ. Κουκλοτίδου 1, Ειρ. Κουκλοτίδου, Τσάρτσιου 3, Κουλούρη 12, Ασκεπίδου 1, Λιούκα 1, Μαυρίδου, Γρατσωνίδου, Μαρανά, Παπανίκου.

ΑΟ Προσοτσάνης (Κιάκος): Μωυσιάδου 1, Καλαϊτζίδου 5, Ιωαννίδου 5, Δουλκερίδου, Παναγιωτίδου, Δικμάνη 6, Τσαλκίδου, Αμβροσιάδου 8, Σαμαρά, Ναλβάντη, Βουτσήλα, Σπυρίδου, Βολακλή, Τσιαμούρα 4, Λεωνίδου, Κοσμίου.

Διαιτητές: Τομίδης-Μαυρίδης, Δίλεπτα: 6-4, Πέναλτι: 1/1-4/4

To πανόραμα της διοργάνωσης

Οι βαθμολογίες
Α’ όμιλος: ΟΦ Νέας Ιωνίας 2, ΑΟ Προσοτσάνης 2 ΑΕΠ Πανόραμα 0
Β’ όμιλος: Εθνικός Κοζάνης 2, ΓΑΣ Καματερού 2, Ορφέας Κατερίνης 0

Το πρόγραμμα των αγώνων

Παρασκευή 17/5
Ορφέας Κατερίνης – Εθνικός Κοζάνης 20-24
Νέα Ιωνία – Πανόραμα 25-18
Εθνικός Κοζάνης – ΓΑΣ Καματερού 21-25
Πανόραμα – Προσοτσάνη 28-29

Σάββατο 18/5
09:30 Νέα Ιωνία – Προσοτσάνη
11:30 Ορφέας Κατερίνης – ΓΑΣ Καματερού
19:00 1ος Α’ ομίλου – 2ος Β’ ομίλου
21:00 1ος Β’ ομίλου – 2ος Α’ ομίλου

Κυριακή 19/5
09:00 3ος Α’ ομίλου – 3’ος Β’ ομίλου
11:00 2ος Α’ ομίλου – 2ος Β’ ομίλου
13:00 1ος Α’ ομίλου – 1ος Β’ ομίλου

 

More in Ανάπτυξη