Connect with us

Ανάπτυξη

Νίκες για Νέα Ιωνία και Εθνικό Κοζάνης

Άρχισε το Final-6 των κορασίδων στην Κατερίνη

Εθνικός Κοζάνης και Νέα Ιωνία πήραν τα πρώτα δίποντα στην πρεμιέρα της τελικής φάσης του πανελληνίου πρωταθλήματος κορασίδων στην Κατερίνη και έκαναν βήμα πρόκρισης για την πρώτη τετράδα.

Τα αποτελέσματα:

Ορφέας Κατερίνης – Εθνικός Κοζάνης 20-24
Τα πεντάλεπτα: 1-1, 1-3, 4-5, 6-6, 7-8, 9-10 (ημχ), 10-13, 13-16, 14-17, 16-18, 18-20, 20-24.
Ορφέας Κατερίνης: Κιουρτζίδου, Τσακνάκη, ΠΑπαδοπούλου, Στρόγγυλου 4, Κιριάτζε 1, Κακάνη 3, Χούκο 3, Κούρτη 2, Μητσάλα 6, Λατολάρι 1, Κουτσιμάνη, Ασαρίδου, ίτσιου.
Εθνικός Κοζάνης (Κιοσές): Αλεξανδρίδου, Αργύρη 4, Βέττα 1, Γκαμπούρα, Γκιάτα 7, Ιωαννίδου 1, Καραγιαννη, Κουντουρά, Κούρου, Μουρατίδου 5, Μπούκου 1, Αθ. Φλώρου 5, Χατζησαββίδου, Μπούρου, Αικ. Φλώρου, Καπρινιώτη.
Διαιτητές: Νικολαΐδης – Μπουγιάκας. Δίλεπτα: 3-3. Πέναλτι: 1/2 – 4/5

ΟΦ Νέας Ιωνίας – Πανόραμα 25-18
Τα πεντάλεπτα: 2-0, 3-1, 5-2, 8-2, 9-4, 10-7 (ημχ), 13-9, 16-11, 19-14, 20-16, 23-17, 25-18.
ΟΦΝΙ (Κουτρούλης): Κολλύρη, Παγιώτα 1, Γκιουρέ, Κοτρώτσιου 4, Πανούση, Χρυσοκέντη 8, Μαύρου, Πέππα, Βαρβεράκη, Χρήστου, Κεπεσίδου 7, Χριστοπούλου, Κοσιφίδου, Μαρη, Παπουτσή, Σακιζλή 5.
ΑΕΠ Πανόραμα (Κουμιτσάρσκα): Παρτάλη, Μπέκου, Αγν. Παπαδοπούλου 4, Γ. Παπαδοπούλου, Ελ. Κουκλοτίδου 2, Ειρ. Κουκλοτίδου 6, Τσάρτσιου 4, Κουλούρη 2, Ασκεπίδου, Λιούκα, Μαυρίδου, Γρατσωνίδου, Μαρανά, Παπανίκου.
Διαιτητές: Νικολαΐδης – Μπουγιάκας. Δίλεπτα: 5-4. Κόκκινη: Κοτρώτσιου (48:00 – τρία δίλεπτα). Πέναλτι: 5/7 – 3/5

To πανόραμα της διοργάνωσης

Οι βαθμολογίες
Α’ όμιλος: ΟΦ Νέας Ιωνίας 2, ΑΕΠ Πανόραμα 0, ΑΟ Προσοτσάνης
Β’ όμιλος: Εθνικός Κοζάνης 2, Ορφέας Κατερίνης 0, ΓΑΣ Καματερού

Το πρόγραμμα των αγώνων
Παρασκευή 17/5
Ορφέας Κατερίνης – Εθνικός Κοζάνης 20-24
Νέα Ιωνία – Πανόραμα 25-18
18:00 Εθνικός Κοζάνης – ΓΑΣ Καματερού
20:00 Πανόραμα – Προσοτσάνη
Σάββατο 18/5
09:30 Νέα Ιωνία – Προσοτσάνη
11:30 Ορφέας Κατερίνης – ΓΑΣ Καματερού
19:00 1ος Α’ ομίλου – 2ος Β’ ομίλου
21:00 1ος Β’ ομίλου – 2ος Α’ ομίλου
Κυριακή 19/5
09:00 3ος Α’ ομίλου – 3’ος Β’ ομίλου
11:00 2ος Α’ ομίλου – 2ος Β’ ομίλου
13:00 1ος Α’ ομίλου – 1ος Β’ ομίλου

More in Ανάπτυξη