Connect with us

Ανάπτυξη

Νίκες μεταλλίου για Νέα Ιωνία και Καματερό

Νέα Ιωνία και Καματερό διπλασίασαν τις νίκες τους στην τελική φάση του πανελληνίου πρωταθλήματος κορασίδων στην Κατερίνη και μπαίνουν στον όμιλο των μεταλλίων έχοντας από δύο βαθμούς.

Νέα Ιωνία και Καματερό διπλασίασαν τις νίκες τους στην τελική φάση του πανελληνίου πρωταθλήματος κορασίδων στην Κατερίνη και μπαίνουν στον όμιλο των μεταλλίων έχοντας από δύο βαθμούς.

Νέα Ιωνία – ΑΟ Προσοτσάνης 33-28
Τα πεντάλεπτα: 3-3, 5-6, 9-9, 11-10, 12-12, 13-14 (ημχ), 17-15, 22-17, 25-20, 27-23, 28-25, 33-28.
Νέα Ιωνία (Κουτρούλης): Κολλύρη, Παγιώτα, Γκιουρέ, Κοτρώτσιου 7, Πανούση 3, Χρυσοκέντη 6, Μαύρου, Πέππα 1, Βαρβεράκη, Χρήστου, Κεπεσίδου 8, Χριστοπούλου, Κοσιφίδου, Μαρη, Παπουτσή, Σακιζλή 8.
ΑΟ Προσοτσάνης (Δρανόβαλης): Γαϊρετίδου, Μωυσιάδου, Καλαϊτζίδου 3, Ιωαννίδου 5, Παναγιωτίδου, Δικμάνη 9, Τσαλκίδου 1, Αμβροσιάδου 9, Σαμαρά, Ναλβάντη, Βουτσήλα, Σπυρίδου, Βολακλή, Λεωνίδου, Κόμσιου.
Διαιτητές: Μαυρίδης – Τομίδης. Δίλεπτα: 1-0. Πέναλτι: 1/1 – 0/0.

Ορφέας Κατερίνης – ΓΑΣ Καματερού 19-24
Τα πεντάλεπτα: 0-0, 0-2, 1-5, 4-6, 5-8, 7-11 (ημχ), 8-13, 11-16, 12-18, 15-19, 15-22, 19-24
Ορφέας Κατερίνης (Εφραιμίδης): Κιουρτσίδου, Τσακνάκη, Παπαδοπούλου, Στρόγγυλου 1, Κιρτάτζε, Κακάνη 4, Χίκο 6, Μητσάλα 1, Λατολάρι, Κουτσιμάνη 2, Ασαρίδου, Ίτσιου.
ΓΑΣ Καματερού (Σκόδριανος): Φακίνου, Δαμάσκου, Χριστοδούλου 2, Πατρώνη 4, Μανουσάκη 1, Λιβάρδα 1, Φωτιάδη, Κούρτη 5, Βελδάκη 1, Κωτσιοπούλου, Τσιούλου 10, Ψαρρή, Κουτροδήμου.
Διαιτητές: Μαυρίδης – Τομίδης. Δίλεπτα: 5-5. Πέναλτι: 2/5 – 3/6.

To πανόραμα της διοργάνωσης
Οι βαθμολογίες
Α’ όμιλος: ΟΦ Νέας Ιωνίας 4, ΑΟ Προσοτσάνης 2 ΑΕΠ Πανόραμα 0
Β’ όμιλος: ΓΑΣ Καματερού 4, Εθνικός Κοζάνης 2, Ορφέας Κατερίνης 0
Όμιλος 1-4: Νεά Ιωνία 2, ΓΑΣ Καματερού 2, ΑΟ Προσοτσάνης 0, Εθνικός Κοζάνης 0.

Το πρόγραμμα των αγώνων
Παρασκευή 17/5
Ορφέας Κατερίνης – Εθνικός Κοζάνης 20-24
Νέα Ιωνία – Πανόραμα 25-18
Εθνικός Κοζάνης – ΓΑΣ Καματερού 21-25
Πανόραμα – Προσοτσάνη 28-29

Σάββατο 18/5
Νέα Ιωνία – Προσοτσάνη 33-28
Ορφέας Κατερίνης – ΓΑΣ Καματερού 19-24
19:00 Νέα Ιωνία – Εθνικός Κοζάνης
21:00 ΓΑΣ Καματερού – Προσοτσάνη

Κυριακή 19/5
09:00 Ορφέας Κατερίνης – Πανόραμα
11:00 Προσοτσάνη – Εθνικός Κοζάνης
13:00 Νέα Ιωνία – ΓΑΣ Καματερού

More in Ανάπτυξη