Connect with us

Διεθνή

Σε σούπερ γήπεδα αρχίζει το παγκόσμιο

Ξεκινά σήμερα σε Γερμανία και Δανία- Ελεύθερη η μετάδοση στην Ελλάδα

Σε έξι αχανή γήπεδα, το μικρότερο των οποίων έχει χωρητικότητα 12.000 θεατών θα διεξαχθεί από σήμερα έως τις 27 Ιανουαρίου το παγκόσμιο πρωτάθλημα ανδρών, σε Γερμανία και Δανία.

Η μετάδοση των αγώνων του στην Ελλάδα είναι ελεύθερη, αφού δεν έχει αγοράσει κάποιο κανάλι τα τηλεοπτικά δικαιώματα

Στις παρακάτω ιστοσελίδες θα μεταδίδονται τα παιχνίδια

https://competition.ihf.info/
http://www.handball19.com/

 

Οι όμιλοι

Α’ όμιλος
Βερολίνο – Mercedes Benz Arena (χωρ. 14.800 θεατές): Γαλλία, Ρωσία, Γερμανία, Σερβία, Βραζιλία, Κορέα

Β’ όμιλος
Μόναχο Olympic Hall (χωρ. 12.000 θεατές): Ισπανία, Κροατία, ΠΓΔΜ, Ισλανδία, Μπαχρέιν, Ιαπωνία

Γ’ όμιλος
Χέρνινγκ – Jyske Bank Boxen (χωρ. 15.000 θεατές): Δανία, Νορβηγία, Αυστρία, Τυνησία, Χιλή, Σαουδική Αραβία.

Δ΄όμιλος
Κοπεγχάγη – Royal Arena (χωρ. 12.500 θεατές): Σουηδία, Ουγγαρία, Κατάρ, Αργεντινή, Αίγυπτος, Αγκόλα.

Στη δεύτερη φάση της διοργάνωσης προκρίνονται οι τρεις πρώτοι από κάθε όμιλο. Οι αγώνες θα γίνουν Χέρνινγκ και στην Κολονία, στη μόνιμη έδρα των φάιναλ φορ του Τσάμπιονιος λιγκ, τη LANXESS Arena των 19.500 θεατών. Οι ημιτελικοί και οι τελικοί θα γίνουν στη Barclaycard Arena του Αμβούργου, χωρητικότητας 13.000 θεατών.

Το πρόγραμμα της διοργάνωσης

10 Ιανουαρίου
19.15 Κορέα-Γερμανία (Όμιλος Α)
21.15 Δανία – Χιλή (ομάδα Β)

11 Ιανουαρίου
16.30 Ιαπωνία – ΠΓΔΜ (Όμιλος Β)
16.30 Αγκόλα – Κατάρ (Όμιλος Δ)
19:00 Σερβία – Ρωσία (Όμιλος Α)
19.00 Ισλανδία – Κροατία (Όμιλος Β)
19.00 Σαουδική Αραβία – Αυστρία (Όμιλος Γ)
19.00 Αργεντινή – Ουγγαρία (Όμιλος Δ)
21.30 Βραζιλία – Γαλλία (Όμιλος Α)
21.30 Ισπανία – Μπαχρέιν (Όμιλος Β)
21.30 Τυνησία – Νορβηγία (Όμιλος Γ)
21.30 Αίγυπτος – Σουηδία (Όμιλος Δ)

12 Ιανουαρίου
16.00 Αυστρία – Χιλή (Όμιλος Γ)
16.30 Ρωσία – Κορέα (Όμιλος Α)
18:30 Νορβηγία – Σαουδική Αραβία (ομάδα Γ)
29.15 Γερμανία – Βραζιλία (Όμιλος Α)
21.15 Δανία – Τυνησία (Όμιλος Γ)
21.30 Γαλλία – Σερβία (Όμιλος Α)

13 Ιανουαρίου
15.00 ΠΓΔΜ – Μπαχρέιν (Όμιλος Β)
16.30 Κατάρ – Αίγυπτος (Όμιλος Δ)
17.30 Κροατία – Ιαπωνία (Όμιλος Β)
19.00 Ουγγαρία – Αγκόλα (Όμιλος Δ)
20.00 Ισπανία – Ισλανδία (Όμιλος Β)
21.30 Σουηδία – Αργεντινή (Όμιλος Δ)

14 Ιανουαρίου
16.00 Τυνησία – Χιλή (Όμιλος Γ)
16.30 Σερβία – Βραζιλία (Όμιλος Α)
16.30 Ισλανδία – Μπαχρέιν (Όμιλος Β)
16.30 Κατάρ – Ουγγαρία (Όμιλος Δ)
18.30 Νορβηγία – Αυστρία (Όμιλος Γ)
19.00 Ρωσία – Γερμανία (Όμιλος Α)
19.00 Κροατία – ΠΓΔΜ (Όμιλος Β)
19.00 Αργεντινή – Αίγυπτος (ομάδα Δ)
21.15 Δανία – Σαουδική Αραβία (ομάδα Γ)
21.30 Γαλλία – Κορέα (Όμιλος Α)
21.30 Ισπανία – Ιαπωνία (Όμιλος Β)
21.30 Σουηδία – Αγκόλα (Όμιλος Δ)

15 Ιανουαρίου
16.30 Ρωσία – Βραζιλία (Όμιλος Α)
17.15 Σαουδική Αραβία – Τυνησία (Όμιλος Γ)
19.00 Κορέα – Σερβία (Όμιλος Α)
19.30 Νορβηγία – Χιλή (Όμιλος Γ)
21.30 Γερμανία – Γαλλία (Όμιλος Α)
21.45 Αυστρία – Δανία (Όμιλος Γ)

16 Ιανουαρίου
16:30 Ιαπωνία – Ισλανδία (Όμιλος Γ)
16.30 Αγκόλα – Αργεντινή (Όμιλος Δ)
19.00 Κροατία – Μπαχρέιν (Όμιλος Β)
19.00 Ουγγαρία – Αίγυπτος (Όμιλος Δ)
21.30 Ισπανία – ΠΓΔΜ (Όμιλος B)
21.30 Κατάρ – Σουηδία (Όμιλος Δ)

17 Ιανουαρίου
16.00 Χιλή – Σαουδική Αραβία (Όμιλος Γ)
16.30 Βραζιλία – Κορέα (Όμιλος Α)
16.30 Μπαχρέιν – Ιαπωνία (ομάδα Β)
16:30 Αίγυπτος – Αγκόλα (Όμιλος Δ)
18.30 Αυστρία – Τυνησία (Όμιλος Γ)
19.00 Γερμανία – Σερβία (Όμιλος Α)
19.00 ΠΓΔΜ – Ισλανδία (Όμιλος Β)
19.00 Κατάρ – Αργεντινή (Όμιλος Δ)
21.15 Δανία – Νορβηγία (Όμιλος Γ)
21.30 Γαλλία – Ρωσία (Όμιλος Α)
21.30 Ισπανία – Κροατία (Όμιλος Β)
21.30 Σουηδία – Ουγγαρία (Όμιλος Δ)

More in Διεθνή