Connect with us

Ανάπτυξη

Τα αποτελέσματα στο Climax

Η 2η ημέρα του Handball Climax New Year’s Cup

Μεγάλες μάχες σε αγόρια και κορίτσια επιφύλαξε η δεύτερη ημέρα για την τελική κατάταξη στους ομίλους.

 

Αναλυτικά στα αγόρια σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα :

AEK ATHENS – ZAFIRAKIS NAOUSAS A B 18 – 15
PHILIPPOS VERIAS – APOLLON ST. D B 21 – 18
JEDINSTVO BRCKO – AO PROSOTSANIS C B 24 – 28
FAIAX CORFU – WNT U19   B B 17 -21

 

Η τελική βαθμολογία στους ομίλους των αγοριών :

GROUP A   GROUPB    
AEK   4 ΠΑΟΚ               4
ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ 2 AO ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ              0
ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ  0 ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑΣ  U19                    2
GROUP C     GROUPD    
RK JEDINSTVO  2015 2 ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 4
ΧΑΝΘ       0 ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ               0
AO ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ 4 ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ            2
     

 

Και το  πρόγραμμα των αγοριών της 3ης ημέρας:

29 10:05 ZAFIRAKIS NAOUSAS – YMCA   9-12 B
30 11:10 FAIAX CORFU – FIVOS SIKEON   9-12 B
31 12:15 AEK  – RK   JEDINSTVO 2015   1-8 B
32 13:20 PHILIPPOS VERIAS – WNT U19   1-8 B
33 14:25 AO PROSOTSANIS – AESH PYLEAS 1-8 B
34 15:30 PAOK – APOLLON STAVROUPOLIS 1-8 B

 

Το βράδυ θα γίνουν οι ημιτελικοί με τις νικήτριες ομάδες των αγώνων 31,32,33,34

Αντίστοιχα στα κορίτσια πρέπει να ολοκληρωθούν και οι αγώνες της 3ης ημέρας για να ξεκαθαρίσει η κατάταξη στον πρώτο όμιλο.

Αναλυτικά τα  αποτελέσματα:

AESH PYLEAS – AOA KASTORIAS B G 30 – 18
AO PROSOTSANIS – ORFEAS KATERINIS B G 27 – 16
OFNI – CYCLOPES ALEXANDROUPOLIS A G 34 – 11
ETHNIKOS KOZANIS – PHILIPPOS VERIAS A G 26 -12
AESH PYLEAS – AO PROSOTSANIS B G 27 – 29
ORFEAS KATERINIS – AOA KASTORIAS B G 23 – 14
OFNI – ETHNIKOS KOZANIS   A G 22 – 13
AEP PANORAMA – CYCLOPES ALEX/LIS A G 23 – 13

 

 

Και η κατάσταση στους ομίλους:

GROUP A     GROUP B    
ΟΦΝΙ 7 ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ 4
ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 6 AO ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ 6
ΑΕΠ ΠΑΝΟΡΑΜΑ 5 ΟΡΦΕΑΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ 2
ΚΥΚΛΩΠΕΣ                       0 AOA ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ  
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ                                                                  0

 

Οι δύο πρωινοί αγώνες θα ξεκαθαρίσουν το τοπίο στον πρώτο όμιλο:

27 8:00 ETHNIKOS KOZANIS – AEP PANORAMA A G
28 9:00 PHILIPPOS VERIAS – CYCLOPES ALEX/LIS A G

 

Οι ημιτελικοί των κοριτσιών θα γίνουν στις 16:35 και 17:40

More in Ανάπτυξη