Connect with us

Ανάπτυξη

Όλα ανοιχτά για τα μετάλλια

Αγωνία μέχρι τέλους στο πανελλήνιο πρωτάθλημα κορασίδων, στην Κατερίνη.

Αγωνία μέχρι τέλους στο πανελλήνιο πρωτάθλημα κορασίδων, στην Κατερίνη.

Συναρπαστικοί ήταν οι απογευματινοί αγώνες στην τελική φάση του πανελληνίου πρωταθλήματος, καθώς Νέα Ιωνία και Εθνικός Κοζάνης αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 32-32, ενώ η Προσοτσάνη με μεγάλη ανατροπή στο τελευταίο πεντάλεπτο επικράτησε του ΓΑΣ Καματερού με 33-32.

Έτσι η βαθμολογία της πρώτης τετράδας διαμορφώθηκε ως εξής: : Νεά Ιωνία 3, AO Προσοτσάνης 2, ΓΑΣ Καματερού 2, Εθνικός Κοζάνης 1.

Στους αγώνες της Κυριακής, που θα κρίνουν τα μετάλλια, η Προσοτσάνη θα αντιμετωπίσει τον Εθνικό Κοζάνης και η Νέα Ιωνία το Καματερό.

Νέα Ιωνία – Εθνικός Κοζάνης 32-32
Τα πεντάλεπτα: 2-4, 4-5, 9-7, 12-9, 15-11, 17-15 (ημχ), 20-18, 22-19, 24-21, 27-25, 31-29, 32-32.
Νέα Ιωνία (Κουτρούλης): Κολλύρη, Παγιώτα 1, Γκιουρέ, Κοτρώτσιου 11, Πανούση 3, Χρυσοκέντη 7, Μαύρου, Πέππα, Βαρβεράκη, Χρήστου, Κεπεσίδου 7, Χριστοπούλου, Κοσιφίδου, Μαρη, Παπουτσή, Σακιζλή 3.
Εθνικός Κοζάνης (Κιοσές): Αλεξανδρίδου, Αργύρη 1, Βέττα 3, Γκαμπούρα 3, Γκιάτα 6, Κουντουρά, Πεσλή, Μουρατίδου 8, Μπούκου 5, Αθ. Φλώρου 5, Χατζησαββίδου 1, Νίκου, Μπούρου, Αικ. Φλώρου, Καπρινιώτη.
Διαιτητές: Αναστασίου – Μπουγιάκας. Δίλεπτα: 4-4. Πέναλτι: 3/4 – 3/4

ΓΑΣ Καματερού – ΑΟ Προσοτσάνης 32-33
Τα πεντάλεπτα: 2-3, 5-6, 7-7, 11-9, 12-13, 16-13 (ημχ), 18-17, 20-21, 25-21, 27-24, 31-26, 32-33
ΓΑΣ Καματερού (Σκόδριανος): Φακίνου, Δαμάσκου 4, Χριστοδούλου 3, Πατρώνη 2, Μανουσάκη, Λιβάρδα 4, Φωτιάδη, Κούρτη 7, Κατσικά 9, Βελιδάκη, Κωτσιοπούλου, Τσιούλου 3, Ψαρρή.
ΑΟ Προσοτσάνης (Δρανόβαλης): Γαϊρετίδου, Μωυσιάδου, Καλαϊτζίδου 5, Ιωαννίδου 1, Δουλκερίδου 1, Παναγιωτίδου, Δικμάνη 9, Τσαλκίδου, Αμβροσιάδου 14, Σαμαρά, Τσιαμούρα 3, Βουτσήλα, Σπυρίδου, Βολακλή, Λεωνίδου, Κόμσιου.
Διαιτητές: Λινάρδος – Νικολαΐδης. Δίλεπτα: 4-3. Πέναλτι: 1/2 – 2/2

Τo πανόραμα της διοργάνωσης
Οι βαθμολογίες
Α’ όμιλος: ΟΦ Νέας Ιωνίας 4, ΑΟ Προσοτσάνης 2 ΑΕΠ Πανόραμα 0
Β’ όμιλος: ΓΑΣ Καματερού 4, Εθνικός Κοζάνης 2, Ορφέας Κατερίνης 0
Όμιλος 1-4: Νεά Ιωνία 3, AO Προσοτσάνης 2, ΓΑΣ Καματερού 2, Εθνικός Κοζάνης 1.

Το πρόγραμμα των αγώνων
Παρασκευή 17/5
Ορφέας Κατερίνης – Εθνικός Κοζάνης 20-24
Νέα Ιωνία – Πανόραμα 25-18
Εθνικός Κοζάνης – ΓΑΣ Καματερού 21-25
Πανόραμα – Προσοτσάνη 28-29

Σάββατο 18/5
Νέα Ιωνία – Προσοτσάνη 33-28
Ορφέας Κατερίνης – ΓΑΣ Καματερού 19-24
Νέα Ιωνία – Εθνικός Κοζάνης 32-32
ΓΑΣ Καματερού – Προσοτσάνη 32-33

Κυριακή 19/5
09:00 Ορφέας Κατερίνης – Πανόραμα
11:00 Προσοτσάνη – Εθνικός Κοζάνης
13:00 Νέα Ιωνία – ΓΑΣ Καματερού

More in Ανάπτυξη