Άνετα ο Ιωνικός τον Λεωνίδα

Άνετη νίκη πήρε ο Ιωνικός απέναντι στον Λεωνίδα Αγίων Αναργύρων με τελικό 36-26 για τη 15η αγωνιστική της Α2 Ανδρών.

Η ομάδα της Νέας Φιλαδέλφειας μπήκε δυναμικά στο γήπεδο και επέβαλε από την αρχή τον ρυθμό της, φτάνοντας τη διαφορά μέχρι και στα 12 γκολ στο 15′. Το πρώτο ημίχρονο έληξε με σκορ 22-11.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Λεωνίδας προσπάθησε να μειώσει, χωρίς κανένα αποτέλεσμα και πέντε λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα η διαφορά μεταξύ των δύο ομάδων έφτασε τα 13 γκολ.

Τελικά ο Ιωνικός πήρε τη νίκη με το τελικό 36-26.

Πρώτος σκόρερ για τους γηπεδούχους ήταν ο Μάγκος με 7 γκολ ενώ για τους φιλοξενούμενους κορυφαίοι ήταν οι Κουσκουλιάνος και Καραμάγκελας με 5 ο γκολ ο καθένας.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ – ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 36-26

Τα πεντάλεπτα: 4-1, 9-1, 15-3, 16-5, 18-9, 22-11 (ημχ) 23-13, 25-15, 27-18, 31-20, 34-21, 36-26

ΙΩΝΙΚΟΣ (Μαντζόπουλος): Αργυράκης 2, Γκέρτσος 1, Μπούτος 6, Μάγκος 7, Ζακυνθινός, Κρητικός 2, Αντωνόπουλος 3, Μελίσσης 3, Γκουλέ 6, Σιάτρας, Λεωνίδας, Χειβιδόπουλος 2, Χελιώτης 3, Μαυροφρύδης, Κοτσίρας, Μπουλούμπασης.

Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων: Κουσκουλιάνος 5, Βλαχάκης, Ξηρός, Τσέλος 4, Καραμαγκέλας 5, Σοφικίτης 2, Shehaj, Ακριδόπουλος 4, Γιαννακουρας, Θάνος 1, Βεζύρης 2, Κουτσόπουλος 4, Μωραϊτης, Χρυσοσπάθης 1.

Διαιτητές: Κινατζίδης – Φωτακίδης, Δίλεπτα: 3-4, Πέναλτι: 2/3-1/1