Διπλό για τον Πανελλήνιο

Το Καματερό υποδέχτηκε τον Πανελλήνιο για την 9η αγωνιστική της Α2 Ανδρών, σε έναν αγώνα που είχε νικητές τους φιλοξενούμενους.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Πανελλήνιες πήρε μεγάλη διαφορά στο σκορ η οποία έφτασε έως και 8 γκολ στο 20 (7-15). Το πρώτο ημίχρονο έστειλε τις ομάδες στα αποδυτήρια με σκορ 12-18 ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 27-31.

Κορυφαίοι παίκτες για το Καματερό ήταν οι Μπούτος και Αργυριάδης με 5 γκολ ενώ για τον Πανελλήνιο κορυφαίος ήταν ο Χατζηγιάννης με 7 γκολ.

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ – ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 27-31

Τα πεντάλεπτα: 1-3, 2-6, 4-10, 7-15, 9-16, 12-18 (ημχ) 13-21, 15-22, 16-24, 18-24, 22-18, 27-31

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Μπελεχρής): Γιαμπουράνης, Κλειτσικας, Παπαδόπουλος Κ. 3, Κοβάνης, Τσίγκας, Βαμβακούσης 2, Πιτερος 1, Σιμισακάκης, Καραμασιώτης 2, Τσομπανίδης 4, Μπούτος 5, Αργυριάδης 4, Κοτσίρας, Χριστόπουλος 1, Αργυριάδης Ε. 5, Μπελεχρής.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ (Στραβομύτης): Μαυρομάτης , Μπαρμπαράκης 4, Χατζηγιάννης 7,Πανταζής, Σομπιρακουλ 3, Σιατιρλής, Νιντερέγγερ 1, Νικολαϊδης 4, Zace 3, Γερουλιάνος, Ξανθόπουλος, Αλικάκος 3, Μαγκαφουράκης, Μπαλάσκας 3, Χατζηκωνστανίνου 3.

Διαιτητές: Κινατζίδης – Φωτακίδης Δίλεπτα: 1-6 Πέναλτι: 4/5-4/5