Επιστροφή στις νίκες για την Πυλαία

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά την αναμέτρηση παίρνοντας μεγάλο προβάδισμα με 11-4 στα πρώτα λεπτά. Στη συνέχεια του ημιχρόνου, ο Αρίων κατάφερε να μειώσει το σκορ και να φτάσει την αναμέτρηση στο γκολ.

Στο δεύτερο μέρος η Πυλαία ξεκίνησε με το πόδι στο γκάζι όπως ακριβώς και στο πρώτο μέρος και πήρε και πάλι αέρα πολλών τερμάτων. Τη διαφορά αυτήν την κράτησε μέχρι το τέλος καθώς δεν επέτρεψε στους φιλοξενούμενους να πλησιάσουν. Με τη νίκη αυτή έφτασε τους 15 βαθμούς (όσους και ο Φαίακας που έχει και ένα παιχνίδι λιγότερο) και ολοκλήρωσε τον πρώτο γύρου του πρωταθλήματος με νίκη.

ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ – ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ 35-26

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 8-3, 10-4, 11-4, 12-9, 14-12 (ημχ.) 19-12, 22-16, 24-18, 29-21, 32-22, 35-26

ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ (Παναγιώτης Γούσιος): Μιχαηλίδης, Τσεσμετζίδης 1, Αλατσατιανός, Ανθομελίδης, Κουκμίσης 7, Ανανιάδης 3, Γιαννακίδης, Αντωνιάδης 3, Αλεξανδρίδης 2, Ελέτα 3, Πετρίδης 3, Παπαγεωργίου 2, Ιλερής 6, Ψωμανθιανός 2, Τοκατζόγλου, Ζαφείρης 3.

ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ (Δημήτρης Πασιαλής): Αβραμίδης 1, Κόλλιας, Ασιανός, Νικολαΐδης, Ακριτίδης, Γιώσκος, Τσαναξίδης 7, Παρπουλάς 8, Τσίτσιος, Μουλάκης 3, Παπαχρήστου, Παναγιωτίδης 5, Πασσαλίδης, Κατωτοικίδης 2.

Διαιτητές: Κατσίκης-Μιχαηλίδης, Δίλεπτα:3-2, Πέναλτι: 4/5-2/3