Εύκολα ο Άρης

Τη νίκη με 35-21 πήρε ο Άρης με αντίπαλο τον Μακεδών στο παιχνίδι που έγινε στη Μίκρα για το πρωτάθλημα της Β’ Ανδρών.

Ο Άρης ξεκίνησε νωθρά την αναμέτρηση βρισκόμενος πίσω στο σκορ μέχρι το 20ο περίπου λεπτό του πρώτου ημιχρόνο. Από εκείνο το σημείο και μετά, «πάτησε γκάζι» και με ένα σερί 5-0 πέρασε μπροστά στο σκορ.

Στο δεύτερο μέρος, ο Άρης κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμα στο σκορ και τελικά έφυγε νικητής με εύκολο τρόπο. Μετά το τέλος του αγώνα υπήρξε και μια μικρή σύρραξη ωστόσο με την παρέμβαση των ψυχραιμότερων τα πνεύματα ηρέμησαν.

ΑΡΗΣ – ΜΑΚΕΔΩΝ 35-21

Τα πεντάλεπτα: 1-3, 2-6, 6-8, 8-10, 13-10, 16-11 (ημχ.) 17-14, 22-16, 24-17, 31-18, 35-21

ΑΡΗΣ: Κιούκας 3, Γιαβρόγλου 1, Ευστρατίου, Τσιάμος 2, Μαυρίδης 3, Ρουμελιώτης 8, Μεϊμαρίδης 3, Τσιρτσουλίδης 8., Τσακωνιάτης 5, Φρυγκώτσης, Κολφέτας 2.

ΜΑΚΕΔΩΝ: Κυρκενίδης, Θεοδοσιάδης, Καπνόπουλος 1, Φουκούλης 6, Παπαοικονόμου, Κουκουβίνος 1, Μαστιχίδης, Ζαχαριάδης, Κατσούνης, Μτζούνης 5, Μπάκας, Μακρυγιάννης 1, Αροσός, Γεωργιάδης 7.

Διαιτητές: Παπαδόπουλος-Κατσίκης, Δίλεπτα: 2-4, Πέναλτι: 3/4-2/3

Οι διαιτητές σημείωσαν στο φύλλο αγώνα: «Μετά το τέλος του αγώνα ο Ζαχαριάδης Γεώργιος κινείται απειλητικά προς το συνοδό του Άρη Παπαργυρίου Νικόλαο και στη συνέχεια χειροδικεί σε αυτόν και του φωνάζει «τι βλάκας είσαι». Ως εκ τούτου κρατείται το δελτίο του».