Εύκολα ο Ηλυσιακός

Εύκολο απόγευμα είχε ο Ηλυσιακός απέναντι στον Πήγασο Κυψέλης καθώς επικράτησε με 45-18 στο παιχνίδι της τελευταίας αγωνιστικής στον 1ο όμιλο της Β’ ανδρών.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, ο Πήγασος Κυψέλης ήταν ανταγωνιστικός για περίπου 15 λεπτά. Από εκείνο το σημείο και μετά ο Ηλυσιακός κατάφερε να πάρει μια διαφορά ασφαλείας.

Στο δεύτερο μέρος, το προβάδισμα που είχαν οι φιλοξενούμενοι όλο και αυξανόταν με αποτέλεσμα να φτάσουν στην άνετη νίκη.

ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 18-45

Τα πεντάλεπτα: 3-3, 5-7, 8-9, 9-13, 11-19, 13-24 (ημχ.) 13-29, 15-31, 17-34, 18-38, 18-43, 18-45

ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ: Κουλούρης, Ασλαμαζιάν, Ζαχαράπουλος 5, Ψεματίκας, Φουρλόπουλος, Τρίμπος 5, Σκυφτός, Σαρδής 3, Κορωναίος, Καρακώστας 4, Αναγνώστης 1.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ: Ζαγγάνας, Τσέτσος 4, Αστέρης 1, Γουναράς 7, Κωσταπαππάς 3, Χαραλαμπίδης 1, Σοκόμ 2, Μασκότι 8, Μίχος 1, Δήμου, Δαβαράς 6, Κωνσταντινίδης 3, Γιανναράς, Διακουμάκος 5, Ποδογορανιώτης 2, Τριανταφύλλου 1.

Διαιτητές: Δαμάσκος-Λεφάκης, Δίλεπτα: 2-0, Πέναλτι: 1/1-3/4

Οι διαιτητές σημείωσαν στο φύλλο αγώνα: Α) Ο σημειωτής του αγώνα κος Παζαρόγλου Δημήτριος δεν προσήλθε. Τα καθήκοντα εκτέλεσε ο χρονομετρητής (Δημουλάς Παναγιώτης). Β) Ο ιατρός του αγώνα δεν προσήλθε. Ο αγώνας έγινε κανονικά. Γ) Στο 2ο ημίχρονο του αγώνα ο ηλεκτρονικός πίνακας του γηπε΄δου κόλλησε και ο χρόνος κρατήθηκε από τη γραμματεία με χρονόμετρο χειρός.