Εύκολα ο Νηρέας το Λουτράκι

Εύκολη νίκη πήρε ο Νηρέας από τον Ποσειδώνα Λουτρακίου, για τη 15η αγωνιστική στο νότιο όμιλο της Α2 ανδρών.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυναμικά στο γήπεδο και επέβαλαν από την αρχή τον ρυθμό της, μένοντας μπροστά στο σκορ σε όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου και οι ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με σκορ 16-12. Τα πράγματα δεν άλλαξαν στο δεύτερο ημίχρονο και η ομάδα του Λουτρακίου κατάφερε να μειώσει στα 3 γκολ τη διαφορά μόνο στο 45′. Τελικά ο Νηρέας πήρε τη νίκη με το τελικό 30-26.

Κορυφαίος για τον Νηρέα ήταν ο Ζαλώνης με 8 γκολ ενώ για τον Ποσειδώνα ο Βασιλειάδης με 7 γκολ.

ΝΗΡΕΑΣ – ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ 30-25

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 5-3, 8-6, 10-7, 13-7, 16-12 (ημχ) 17-13, 19-15, 21-17, 24-19, 26-22, 30-26

ΑΟ ΝΗΡΕΥΣ (Γκούφας): Ζαλώνης 8, Αποστολίδης, Στεφανίτσης 1, Σταύρου, Καλογερόπουλος, Καραδήμας, Αποστολόπουλος 1, Μανουσέλης 6, Κελεπούρης, Παρτσαλάκης 1, Δραγάζης, Πανταζής 4, Πάνου 7, Κακαβογιάννης 3.

ΑΟ Ποσειδώνας Λουτρακίου (Χατζηκωνσταντίνου): Βλαχογεώργιος, Αικατερίνης 1, Γκίκας 1, Δημητρόπουλος 3, Καλης, Τυφτικίδης, Καραβας, Χαραλαμπάκης, Μουρελάτος, Γραμματικόπουλος 5, Χατζηκωνσταντίνου 3, Παλαιολόγος, Βασιλειάδης 7, Ρουμελιώτης 6.

Διαιτητές: Τσάμος – Καρυδάκης. Δίλεπτα: 4-5. Πέναλτι: 0/1 – 2/2.