Ζωντανά τα Βριλήσσια

«Πολύ σκληρά για να πεθάνουν» αποδείχθηκαν τα Βριλήσσια καθώς νίκησαν τον Ιωνικό με 29-28 στη δεύτερη μεταξύ τους αναμέτρηση για την άνοδο στην Α1 Ανδρών.

Ο αγώνας ξεκίνησε και ο Ιωνικός πήρε καλή διαφορά την οποία δεν κατάφερε να κρατήσει μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Οι γηπεδούχοι βρήκαν λύσεις επιθετικά κι έτσι οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με σκορ 13-14.

Στο δεύτερο μέρος ο αγώνας εξελίχθηκε σε ντέρμπι, οι ομάδες πήγαιναν χέρι – χέρι και χρειάστηκε η παράταση για να δώσει τελικά στα Βριλήσσια την πολυπόθητη νίκη και να στείλει τις δύο ομάδες σε τρίτη αναμέτρηση.

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ – ΙΩΝΙΚΟΣ 29-28

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 3-7, 5-9, 7-10, 9-12, 13-14 (ημχ) 16-16, 17-18, 18-20, 21-21, 22-22, 24-24

ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ (Γιώργος Δραγάζης): Καμπούρης, Ακάλεστος 3, Λέκκας, Πέρρος Γ. 10, Ντούσικος, Όρκας 7, Τσαγκούλης, Νικολινταης, Αντωνιάδης, Νικολακόπουλος 2, Λάσκος, Βαμβακάς 3, Σομπιρακούλ 1, Παππάς, Λιάλιος, Πέρρος Κ 3.

ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ (Ευάγγελος Μαντζόπουλος): Τσακνής, Αργυράκης 1, Γκέρτσος 3, Μπούτος 1, Μάγκος, Ζαχάρης, Κρητικός, Αντωνόπουλος 2, Γκούλε 7, Αντωνιάδης 3, Σιάτρας, Χειβιδόπουλος 3, Χελιώτης 6, Μαυροφρύδης, Κότσιρας, Μπουλούμπασης 2.

Διαιτητές: Συρεπίσιος-Μερινιάν, Δίλεπτα: 4-7, Πέναλτι: 5/6-6/10, Κόκκινη κάρτα: Λέκκας 22:10

Παρατηρήσεις: Στο 22:10 λεπτό του αγώνα απεβλήθη ο αθλητής της Α ομάδας Λέκκας Ανδρέας με αριθμό δελτίου ΟΧΕ 43352 και αριθμό στολής 4 για επικίνδυνο μαρκάρισμα. Το δελτίο του αθλητή δεν κρατήθηκε.

Στο 60 λεπτό του αγώνα ο αθλητής της Β ομάδας Αντωνόπουλος Νικόλαος με αριθμό δελτίου ΟΧΕ 49776 και αριθμό στολής 14 τραυματίσθηκε στο δεξί γόνατο και του παρασχέθηκαν οι πρώτες βοήθειες από τον γιατρό του αγώνα και του συνέστησε να μεταβεί στο πλησιέστερο νοσοκομείο.