Καθάρισε γρήγορα ο Ποσειδών Λουτρακίου

Ποσειδών Λουτρακίου

Εύκολο αποδείχθηκε το έργο για τους παίκτες του Ποσειδώνα Λουτρακίου, που νίκησαν εντός έδρας την Αγριά Βόλου με 28-20, για τη 10η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α2 ανδρών.

Οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν από τα πρώτα λεπτά, προηγήθηκαν 17-6 στο ημίχρονο, κράτησαν το πόδι στο γκάζι μέχρι το 50ό λεπτό (27-11) και μετά χαλάρωσαν, δίνοντας τη δυνατότητα στην ομάδα της Μαγνησίας να κλείσει λίγο την ψαλίδα της τελικής διαφοράς.

Ο Ποσειδών έφθασε την 5η νίκη, διατηρώντας ακέραιες τις ελπίδες του για είσοδο στην 4άδα των πλέι οφ ανόδου, ο Κένταυρος παρέμεινε χωρίς νίκη και βαθμό.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ – ΑΓΡΙΑ ΒΟΛΟΥ 28-20
Τα πεντάλεπτα: 3-1, 4-1, 6-3, 10-4, 14-6, 17-6 (ημ.), 19-7, 22-9, 24-9, 27-11, 28-16, 28-20
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ (Κωνσταντίνος Τούτσης): Αικατερίνης 5, Πλιάκουρας 1, Παλαιολόγος, Γκίκας 2, Δημητρόπουλος, Καπής 1, Τυφτικίδης 3, Μαρινάκης, Μπεκιάρης 3, Σταματίου 1, Βλαχογεώργος, Δώδας, Οικονόμου 1, Φίλης 1, Βασιλειάδης 6, Ρουμελιώτης 4.
ΑΓΡΙΑ ΒΟΛΟΥ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ (Γιάννης Ζήκος): Μακρής 8, Κρατήρας 4, Κουρίδης 3, Δρενοβιάδης 2, Κισκήρας, Πίππης, Οικονόμου 3, Μιχαηλίδης, Καραπαναγιωτίδης, Κρανιώτης, Καπότας, Σαμαράς.
Διαιτητές: Παπαματθαίου, Μπράμου. Δίλεπτα: 1-5. Πέναλτι:2/3 – 1/2