Μόνος πρώτος ο Ολυμπιακός

Ολυμπιακος κυπελλο

Την μοναξιά της κορυφής της Handball Premier απολαμβάνει από το βράδυ του Σαββάτου (25/11) ο Ολυμπιακός ο οποίος πέρασε από την Έδεσσα, επικρατώντας του τοπικού Αερωπού με 36-30 για την 8η αγωνιστική.

Οι “ερυθρόλευκοι” μπορεί να δυσκολεύτηκαν στο πρώτο ημίχρονο από τους γηπεδούχους, ωστόσο με αντεπίθεση διαρκείας στο δεύτερο ημίχρονο κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα και μια σταθερή διαφορά τεσσάρων τερμάτων, την οποία κράτησαν μέχρι το τέλος του αγώνα.

Κορυφαίος για τον Ολυμπιακό ήταν ο Τζηράς με 12 γκολ, ενώ από τον Αερωπό ξεχώρισαν Κράλλης και Κυριακού με 7 γκολ.

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ/ΟΜΙΛΟΣ ΞΥΝΗ 30-36

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 6-4, 7-8, 10-10,14-13, 15-17 (ημίχρονο), 18-19, 19-23, 21-26, 25-30, 27-34, 30-36

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ (Ιωάννης Πηλαλιδης): Αθανασίου, Π. Τζουβαράς 2, Λιανδής, Θ. Τζουβαράς 1, Κράλλης 7, Τοϊτός, Ανγκέλοφ 6, Δημάκης 3, Ντράσκιτς 3, Βαφειδης 1, Κυρικλιδης, Κυριακού 7, Λιόφης, Μαυρόπουλος, Αρβανιτίδης, Τριανταφύλλου.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ/ΟΜΙΛΟΣ ΞΥΝΗ (Γεώργιος Ζαραβίνας): Τσακνής, Κωστακίδης 4, Κρητικός, Τζηράς 12, Καραμπουρνιώτης 3, Μισαηλίδης 2, Σκρόμπιτς 1, Στούμπης, Παπαδόπουλος, Κανδυλάς 1, Σανίκης 6, Αλβανός 7, Παπαδιονυσίου, Λιάπης, Τσιλιμπάρης, Χάλαρης.

Διαιτητές: Τζαφερόπουλος-Χασκής, Δίλεπτα: 4-2, Πέναλτι: 1/2-4/5.