Πήρε τη νίκη η Αναγέννηση

Τη νίκη με 25-23 πέτυχε η Αναγέννηση Βύρωνα κόντρα στον Ιωνικό Ν.Μ. στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της Β’ Ανδρών.

Οι δύο ομάδες ήταν καθ΄όλη τη διάρκεια του αγώνα κοντά στο σκορ και μέχρι το 55ο λεπτό ισόπαλες με μικρές εναλαγές. Στα τελευταία λεπτά του αγώνα, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν αέρα δύο τερμάτων και τελικά έφυγαν με  τη νίκη και τους δύο πόντους από το ΔΑΚ Λαμίας.

ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Μ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΒΥΡΩΝΑ 23-25

Τα πεντάλεπτα: 3-3, 4-4, 5-6, 7-8, 9-9, 13-13 (ημχ.) 15-15, 17-17, 19-18, 21-21, 22-22, 23-25

ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Μ (Σωκράτης Τρίγκας): Χάδος, Γκουρλιάς 12, Γεροδήμος, Ευθυμίου 1, Νάκος, Κεραμάρης, Δρίβας 1, Μακρής, Ίβρος 5, Λαμπράκης, Ξεσφίγγης, Γκιρλέμης 2, Βόγκλης 2.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΒΥΡΩΝΑ (Ναπολέων Κρεμόνας): Χιωτέλης 2, Κυριακούλιας 1, Τσερπές 4, Μήλιος, Μαυρομάτης 5, Ρουσιώτης 3, Καμματάς, Γεωργίου, Λουμπαράτσης 2, Στυλιανός 2, Κούρος, Ανδρώνης 6, Βασιλόπουλος.

Διαιτητές: Ρέλλιας- Παλαμιώτης, Δίλεπτα: 3-4, Πέναλτι: 6/8-5/6

Οι διαιτητές σημείωσαν στο φύλλο αγώνα: Ο αγώνας ξεκίνησε με 30 λεπτά καθυστέρηση λόγω παρατεταμένης διάρκειας προηγούμενου αγώνα καλαθοσφαίρισης. Η επιμελητής Τσιλιώνη Μαρία δεν προσήλθε. Αντικαταστάθηκε από άλλο επίσημο κριτή (Γράβαλος Γεώργιος).