Σούπερ Λεωνίδας στην Καλλιθέα

Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων

Με αντεπίθεση διαρκείας στο 2ο ημίχρονο, ο Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων κατέβαλε την αντίσταση του Εσπερου στην Καλλιθέα με 29-22, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου στην Α2 ανδρών.

Οι φιλοξενούμενοι που έχαναν με 16-`11 στο ημίχρονο, μετά το 35ο λεπτό επέβαλαν τον ρυθμό τους, πήραν την πρωτοπορία και δεν την έχασαν, φθάνοντας στην 6η νίκη τους στο πρωτάθλημα.

Η ομάδα της Καλλιθέας γνώρισε την 5η ήττα και έμεινε ακόμα πιο μακριά από την πρώτη τετράδα και την είσοδο στα πλέι οφ ανόδου.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 22-29
Τα πεντάλεπτα: 2-2, 5-4, 8-5, 12-7, 13-9, 16-11 (ημ.), 17-13, 18-18, 19-22, 19-23, 20-25, 22-29.
ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ: Παπαδημητρίου, Διακουμάκος, Μπακαβέλος 3, Σιατιρλής 3, Μασουρίδης, Ξανθόπουλος 5, Καυκουλάς 2, Μητράκος 4, Θεοδοσόπουλος 5, Ρουσσίδης, Γκλαβόπουλος.
ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ: Κλείτσικας 1, Μακρυγιάννης 10, Παράσχης 3, Μηνιώτης 3, Μαρούδας 1, Μανδυλαράς, Ξηρός, Τσέλος 6, Οικονομίδης, Σοφικίτης, Λεμπέσης, Γκίκας, Θάνος 3, Καραμαγκέλας 1, Βασιλείου, Γουναράς 1.
Διαιτητές: Τσάκωνας, Ψύλλος, Δίλεπτα: 3-6 , Πέναλτι: 1-3/-, Κόκκινη: Γκίκας (54:57)