Στα προημιτελικά ο Νηρέας

Νηρεας

Τελαμώνας Σαλαμίνας και ΑΟ Νηρεύς αναμετρήθηκαν σήμερα για το Κύπελλο Ανδρών, σε έναν αγώνα που είχε νικητή τον Νηρέα.

Στα πρώτα λεπτά οι γηπεδούχοι έμειναν μπροστά στο σκορ αλλά οι φιλοξενούμενοι το… γύρισαν και τελικά το ημίχρονο τελείωσε με σκορ 13-15. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Νηρέα κράτησε τη διαφορά και πέρασε στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ανδρών.

Από το παιχνίδι έλειπε ο παίκτης του Τελαμώνα, Ηλίας Αποστολίδης, λόγω τραυματισμού.

Πρώτος σκόρερ για τον Τελαμώνα ήταν ο Κλημάνογλου με 8 γκολ ενώ για τον Νηρέα ο Ζαλώνης με επίσης 8 γκολ.

ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ – ΑΟ ΝΗΡΕΥΣ 25-28

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 5-3, 7-5, 10-8, 13-11, 15-13 (ημχ) 14-17, 15-19, 19-21, 20-22, 23-24, 25-28

ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ (Χριστιδούλου): Μπακαούκας Γ, Μπακαούκας Χ. 6, Πασλής, Διπλαρος 6, Βασιλόπουλος 1, Τσαρπαλης, Κόρρος, Κοκλιώτης ,Χιώτης, Τρούλος 3, Κλημανόγλου 8, Γεωργακόπουλος, Μανούσος.

ΑΟ ΝΗΡΕΥΣ (Γκούφας): Κατρης, Στρούζας, Μανουσέλης 7,  Αποστολίδης 2, Στεφανίτσης, Παρτσαλάκης, Σταύρου 2, Ζαλώνης 8,  Καλογερόπουλος, Πανταζής 5, Καραδήμας, Αποστολόπουλος, Μουρελάτος, Πάνου 4.

Διαιτητές: Κινατζίδης – Φωτακίδης Δίλεπτα: 5-4 Πέναλτι: 3/3, 2/3