Connect with us

Ανάπτυξη

Duke 2019: Τα ζευγάρια των ημιτελικών

Δούκας – Αερωπός, ΑΕΚ 2006 – Ολυμπιακός Κ. και Μάξιμιρ – Άρης Ν., Δούκας– Λεωνίδας

Ημέρα ημιτελικών είναι η σημερινή για το “Duke 2019”. Το διεθνές αναπτυξιακό τουρνουά χάντμπολ έχει μπει πλέον στην τελική του ευθεία και το απόγευμα οι ομάδες που έχουν εξασφαλίσει τη συμμετοχή τους θα παλέψουν για το «εισιτήριο» που θα τους φέρει στα τελικά της διοργάνωσης.

Το πρωί, στην κατηγορία Παμπαίδων Β’, ο Ολυμπιακός Κερατσινίου ήταν ο νικητής του ντέρμπι με τον Διομήδη και βρέθηκε στην τετράδα της επόμενης φάσης του τουρνουά.

Έτσι λοιπόν, στις 5 το απόγευμα ο ΑΣΕ Δούκα θα αντιμετωπίσει τον Αερωπό Έδεσσας ενώ μια ώρα αργότερα η ΑΕΚ 2006 θα αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό Κερατσινίου.

Στην κατηγορία των Παμπαίδων Α’, στις 19.00 η αήττητη Μάξιμιρ θα αντιμετωπίσει τον Άρη Νικαίας ενώ στις 20.00 το μεγάλο ντέρμπι ανάμεσα στον ΑΣΕ Δούκα και τον Λεωνίδα Αγίων Αναργύρων.

DUKE 2019

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ – ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

1η ΗΜΕΡΑ (ΤΕΤΑΡΤΗ 02/01)

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Β’

ΑΣΑΔ – ΑΣΕ Δούκα 20-34

Άρης Νικαίας – Βριλήσσια 19-25

ΑΣΑΔ – Ολυμπιακός Κερατσινίου 22-35

ΑΕΚ 2007 – ΑΣΕ Δούκα 16-34

ΑΕΚ 2006 – Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων 34-25

Άρης Νικαίας – Αερωπός Έδεσσας 21-26

Ιωνικός Ν.Φ. – Διομήδης 15-23

ΑΕΚ 2006 – Βριλήσσια 35-7

ΑΕΚ 2007 – Ολυμπιακός Κερ. 22-31

Αερωπός Έδεσσας – Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων 31-26

ΑΣΕ Δούκα – Ιωνικός Ν.Φ. 32-18

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Α’

Άρης Νικαίας – Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων 16-27

ΑΣΕ Δούκα – Βριλήσσια 22-15

Άρης Νικαίας – ΓΑΣ Καματερού 20-17

Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων – Talentul 34-20

ΑΣΕ Δούκα – Αερωπός Έδεσσας 29-13

Βριλήσσια – Maksimir 15-37

2η ΗΜΕΡΑ (ΠΕΜΠΤΗ 03/01)

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Β’

Αερωπός Έδεσσας – Βριλήσσια 21-20

ΑΣΕ Δούκα – Διομήδης Άργους 16-19

Ιωνικός Ν.Φ. – ΑΕΚ 2007     29-17

Άρης Νικαίας – ΑΕΚ 2006   12-29

ΑΕΚ 2007 – ΑΣΑΔ 19-22

ΑΕΚ 2006 – Αερωπός Έδεσσας 25-25

Άρης Νικαίας – Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων 23-22

Ιωνικός Ν.Φ. – Ολυμπιακός Κερατσινίου 14-26

ΑΣΑΔ – Διομήδης Άργους 16-19

ΑΣΕ Δούκα – Ολυμπιακός Κερ. 24-20

Βριλήσσια – Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων 20-17

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Α’

Άρης Νικαίας – Talentul 35-32

Maksimir – Αερωπός Έδεσσας 39-12

ΓΑΣ Καματερού – Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων 16-26

ΓΑΣ Καματερού – Talentul 36-36

ΑΣΕ Δούκα – Maksimir 20-35

Βριλήσσια – Αερωπός Έδεσσας 27-27

3η ΗΜΕΡΑ (ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 04/01)

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Β’

Διομήδης Άργους – Ολυμπιακός Κερατσινίου 17-23

Ιωνικός Ν.Φ. – ΑΣΑΔ 23-10

ΑΕΚ 2007 – Διομήδης Άργους 24-27

(θέσεις 7-8) Άρης Νικαίας – Ιωνικός Ν.Φ. 26-25 (shoot out)

(θέσεις 9-10) Λεωνίδας – ΑΣΑΔ 31-13

17.00 (1ος ημιτελικός) ΑΣΕ Δούκα – Αερωπός Έδεσσας

18.00 (2ος ημιτελικός) ΑΕΚ 2006 – Ολυμπιακός Κερατσινίου

22.00 (θέσεις 5-6) Βριλήσσια – Διομήδης Άργους

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Α’

Μαξιμίρ – Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων 34-22

ΑΣΕ Δούκα – Άρης Νικαίας 26-15

Αερωπός Έδεσσας – Τάλεντουλ 32-30

Βριλήσσια – Καματερό 23-22

19.00 (1ος ημιτελικός) Μάξιμιρ – Άρης Νικαίας

20.00 (2ος ημιτελικός) ΑΣΕ Δούκα – Λεωνίδας

21.00 Αερωπός – Καματερό

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Β’

Διομήδης Άργους – Ολυμπιακός Κερατσινίου 17-23

Τα πεντάλεπτα: 5-5, 7-7, 7-12, 7-13 (ημχ.), 8-15, 12-16, 14-19, 17-23

Διομήδης Άργους: Καρκαγκέλης 8, Παπαντωνόπουλος 4, Γαμβρουλάς, Καραχάλιος, Δαγρές, Βλαχοσπύρος, Αντωνόπουλος, Γιαννόπουλος, Ορφανός 3, Αργέντος, Κολιγλιάτης 2, Τσιβίκης, Μώρος, Ιωαννίδης, Φασουλής, Μιχαλόπουλος.

Ολυμπιακός Κερατσινίου: Δημητριάδης 6, Μεταξάς 7, Ξυπνητός 3, Βρεττός 6, Σουρμελίδης, Ανδριώτης, Φουσέκας, Παπακωνσταντίνου, Μιχελής, Γεωργατζής, Τσάτσαρης 1, Τσολάκης, Χατζής.

Δίλεπτα: 1-2, Πέναλτι: 0/1 – 1/1.

Ιωνικός Ν.Φ. – ΑΣΑΔ 23-10

Τα πεντάλεπτα: 4-0, 7-1, 9-1, 10-2 (ημχ.), 13-4, 16-6, 20-7, 23-10.

Ιωνικός Ν.Φ.: Καραγιάννης, Κάντζος 9, Βασιλείου 5, Πέρζος 2, Καπλάνι, Μουδιάτης, Βούρος 2, Λερούτσος 1, Αρκαδινός 1, Παπαγεωργίου 2, Θεοχαρόπουλος, Ρόκκας, Σαρρής, Θεοχρόπουλος Ν., Κεδέρης, Κωστάκης.

ΑΣΑΔ: Εμμανουιλίδης 1,Ιερονυμάκης, Μουμουλίδης 3, Πικινάκης 4, Πολυμέρης, Πούλε, Ντόκας, Χατζηγαλήννης, Ρούσσης 1, Λώλης 1, Καράγεωργος.

Δίλεπτα: 1-0 Πέναλτι: 0/0 – 0/0

Άρης Νίκαιας – Ιωνικός Ν.Φ. 26-25 (shoot out)

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 4-9, 5-11, 9-14 (ημχ.), 13-16, 14-18, 19-18, 20-20, 26-25 (shoot out)

Άρης Νικαίας: Ψαρράς, Αλωπούδης 3, Καλούδης 2, Γιαννόπουλος, Θωμάς, Παπακωνσταντίνου 2, Βουλγαρόπουλος, Λυράκος 4, Ασλανίδης 1, Ραγκούσης 1, Παντέλης, Ιεσσάι Ανδρ. 5, Ιεσσάι Αγγ. 2.

Ιωνικός Ν.Φ.: Καραγιάννης, Κάντζος 8, Βασιλείου 9, Πέρζος 3, Καπλάνι, Μουδιάτης, Βούρος 3, Λερούτσος, Αρκαδινός, Παπαγεωργίου 1, Θεοχαρόπουλος, Ρόκκας, Σαρρής, Θεοχρόπουλος Ν., Κεδέρης, Κωστάκης

Λεωνίδας – ΑΣΑΔ 31-13

Τα πεντάλεπτα: 6-0, 13-1, 18-2, 24-3 (ημχ.), 27-7, 30-9, 31-12, 31-13

Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων: Δρόσος, Δαυίδ 3, Πατρικάκος 9, Σπυρόπουλος 7, Κουμάσης 1, Σιδέρης 7, Λύκουρας 2, Βαρούδης, Τσακίρης 2.

ΑΣΑΔ: Εμμανουιλίδης, Ιερονυμάκης, Μουμουλίδης, Πικινάκης 9, Πολυμέρης, Πούλε, Ντόκας, Χατζηγαλήννης, Ρούσσης 1, Λώλης 1, Καράγεωργος 2.

Δίλεπτα – , Πέναλτι 0/0 -0/0.

 

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Α’

Μαξιμίρ – Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων 34-22

Τα πεντάλεπτα: 3-3, 7-4, 12-6, 15-8, 16-10(ημχ.), 20-13, 25-14, 28-19, 31-20, 34-22.

Μαξιμιρ: Τομσιτς 5, Σέκελια, Ντοόμπαι 1, Μάτεριαν 3, Ζόβακ 5, Μαράκοβιτς 4, Ματεριαν Φ. 1, Περιτς 5, Πρπιτς, Μαϊντακ 4, Γιούριτς, Πρέγκλεϊ 2, Μοσνιτσκα 1, Ντόμπροζιτς 3.

Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων: Βούκλαρης, Οικονόμου 2, Βασιλείου 1, Βληκίδης, Καραφώτης, Κουτουλογένης 1, Τσορτέκης 1, Λόλας, Μάρης, Γύζης, Καλυβας 12, Ασβεστάς 2, Παπαδόπουλος, Λάμπρου 3, Πολυζογόπουλος, Ρουσσάκης.

Δίλεπτα 1-2, Πέναλτι: 2/2 – 1/1.

ΑΣΕ Δούκα – Άρης Νικαίας 26-15

Τα πεντάλεπτα: 2-0, 7-1, 10-2, 12-4, 13-6 (ημχ.), 17-6, 18-7, 19-10, 22-12, 26-15

ΑΣΕ Δούκα: Αντωνιάδης 3, Βλαχάκης, Καλαμπόκης 1, Κατσικώστας, Κολεζάκης 2, Μπάρκας, Παναγιώτου 1, Παπαϊακώβου, Παπαχαρτοφύλης, Πετρουλάκος 6, Χαριτωνίδης 2, Χατσατουριάν 2, Δαλγιαννάκης 2, Καλαρρύτης, Κόντος, Αλευρίδης, Βαλκανάς 1, Κατσάμπας 1, Κοντοζαμάνης 1, Μανουσέλης 2, Πρίφτης, Τσιαντούλας 2.

Άρης Νικαίας: Κομποθεκρας, Αλωπουδης, Γρεκας, Τζωρτζης 4, Γαλανης 2, Βλαχος, Βαρουτης 3, Ταρατσας, Γιαννοπουλος 1, Παιπαης 2, Αρωνης 1, Μπακακεας 4, Πατσουλίνης 2.

Δίλεπτα: 1-0. Πέναλτι 1/1- 0/1.

 

More in Ανάπτυξη