Connect with us

Ανάπτυξη

Handball Climax: Κορυφώνεται η δράση

Στην τελική ευθεία μπαίνει το αναπτυξιακό τουρνουά Handball Climax στο κλειστό γυμναστήριο των Συκεών.

Στην τελική ευθεία μπαίνει το αναπτυξιακό τουρνουά Handball Climax στο κλειστό γυμναστήριο των Συκεών.

Σήμερα θα πραγματοποιηθούν οι προημιτελικοί και ημιτελικοί, καθώς και αγώνες κατάταξης στους παμπαίδες Α’, όπως και οι ημιτελικοί και αγώνες κατάταξης στις παγκορασίδες Α’. Το Σάββατο θα διεξαχθούν οι αγώνες που θα κρίνουν τα μετάλλια.

Το πανόραμα της διοργάνωσης

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Α’

Οι όμιλοι
Ά όμιλος: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων, Φίλιππος Βέροιας, ΠΑΟΚ, ΑΕΠ Πανόραμα.
Τα αποτελέσματα: ΠΑΟΚ – Πανόραμα 18-18, Φίλιππος Βέροιας – Πανόραμα 18-17, Λεωνίδας – ΠΑΟΚ 25-11, Λεωνίδας – Φίλιππος 24-11, ΠΑΟΚ – Φίλιππος 13-15, Λεωνίδας – Πανόραμα 22-11.

Β’ όμιλος: Μέτεορ (Σερβία), Αερωπός Έδεσσας, Αλέξανδρος Αξιούπολης.
Τα αποτελέσματα: Αερωπός – Αλέξανδρος 18-16, Μέτεορ – Αερωπός 17-20, Μέτεορ – Αλέξανδρος 19-19,

Γ΄όμιλος: Διομήδης Άργους, Φοίβος Συκεών, Λάρισα HC
Τα αποτελέσματα: Φοίβος – Λάρισα 24-15, Φοίβος – Διομήδης 17-18, Διομήδης – Λάρισα 26-19,Λάρισα

Δ’ όμιλος: Ζαφειράκης Νάουσας, ΑΕΣΧ Πυλαίας, Άρης Θεσσαλονίκης
Τα αποτελέσματα: Άρης – Πυλαία 15-23, Ζαφειράκης – Άρης 26-11, Ζαφειράκης – Πυλαία 17-13

Θέσεις 9-13
Λάρισα – Άρης 38-25
Πανόραμα – Μέτεορ (08:30)
Άρης – Ηττημένος Πανόραμα – Μέτεορ (13:30)
Λάρισα – Νικητής Πανόραμα – Μέτεορ (16:30)

Προημιτελικοί
Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων – Αλέξανδρος Αξιούπολης (09:30)
Αερωπός Έδεσσας – Φίλιππος Βέροιας (10:30)
Διομήδης Άργους – ΑΕΣΧ Πυλαίας (11:30)
Ζαφειράκης Νάουσας – Φοίβος Συκεών (12:30)

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α’
Α όμιλος: Φιλώτας Φλώρινας, Φίλιππος Βέροιας, ΑΕΣΧ Πυλαίας, Πανελλήνιος Νεάπολης
Τα αποτελέσματα: Πυλαία – Πανελλήνιος 24-17, Φιλώτας – Φίλιππος 10-18, Πανελλήνιος – Φιλώτας 16-17, Φίλιππος – Πυλαία 15-17, Φίλιππος – Πανελλήνιος 15-13, Φιλώτας – Πυλαία 12-11

Β’ όμιλος: Εθνικός Κοζάνης, Ζαφειράκης Νάουσας, Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων, Άρης Θεσσαλονίκης
Τα αποτελέσματα: Ζαφειράκης – Άρης 21-9, Εθνικός – Λεωνίδας 22-9, Εθνικός – Άρης 28-17, Ζαφειράκης – Λεωνίδας 20-7, Ζαφειράκης – Εθνικός 12-19, Λεωνίδας – Άρης 16-17.

Θέσεις 7-8
Πανελλήνιος – Λεωνίδας (17:30)

Ημιτελικοί
Φίλιππος Βέροιας – Ζαφειράκης Νάουσας (18:30
Εθνικός Κοζάνης – ΑΕΣΧ Πυλαίας (19:30)

More in Ανάπτυξη