Άνετα στο β’ μέρος ο Φίλιππος

Ντέρμπι για ένα ημίχρονο ήταν η αναμέτρηση Φίλιππος Βέροιας- ΓΑΣ Καματερού στη Βέροια.

Οι γηπεδούχοι επέβαλαν τον ρυθμό τους στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησαν με 27-22, έχοντας κορυφαίο και πρώτο σκόρερ τον Αρσενασβίλι με 9 γκολ.

Οι Βεροιώτες με σερί 6-0 μετέτρεψαν το 10-9 σε 16-9 στο 36:25 και ουσιαστικά «κλείδωσαν» το ματς αφού στη συνέχεια διατήρησαν με άνεση την διαφορά.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ- ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 27-22

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 5-3, 6-6, 8-6, 10-8, 11-9 (ημχ.) 14-9, 16-11, 18-14, 22-16, 26-18, 27-11

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Τεο Παυλίδης): Ζλατάνος, Ζευγαρόπουλος 2, Κότσιφας, Χαραλαμπίδης 4, Σεϊρεκίδης 5, Κωστακίδης 5, Αποστολίδης, Αρσενασβίλι 9, Γρηγοριάδης, Κουκουτσίδης, Τριανταφυλλίδης, Μπαλτατζής, Παπαδόπουλος, Τζίμπουλας, Καλλιαρίδης, Σιαματάς 2.

ΓΑΣΚ (Παναγιώτης Μεσσήνης): Λαδάκης 3, Σκοδριάνος 1, Καμπουράκης 1, Μελετάκος 4, Ακάλεστος 6, Πιτερός, Ταουσάνης 3, Τότος 2, Μιμήκος, Μαγκαφουράκης, Βορύλλας, Κότσιρας, Κουρέτας 2, Καραμασιώτης, Βλαχοθανάσης.

Διαιτητές: Νάσκος- Χαρίτσος, Δίλεπτα: 3-6, Πέναλτι: 3/3-5/7