Άνετα το Καματερό

Εύκολη νίκη πήρε το Καματερό στη Θεσσαλονίκη με αντίπαλο το HONDA Πανόραμα καθώς επικράτησε με 26-17 για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 γυναικών.

Θυμηθείτε τη διακύμανση του αγώνα εδώ

Οι δύο ομάδες ήταν χέρι χέρι στο σκορ μέχρι το πρώτο 15λεπτο του αγώνα αλλά από εκείνο το σημείο και μετά το Καματερό ανέβασε την απόδοσή του και κατάφερε να ξεφύγει με 16-7 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι το μόνο που είχαν να κάνουν ήταν να διαχειριστούν το προβάδισμά τους, πράγμα που πέτυχαν παίρνοντας το ροζ φύλλο αγώνα.

HONDA ΠΑΝΟΡΑΜΑ – ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 17-26

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 4-3, 6-6, 7-9, 7-13, 7-16 (ημχ.) 7-16, 9-18, 11-20, 13-23, 14-26, 17-26

HONDA ΠΑΝΟΡΑΜΑ (Τριαντάφυλλος Χριστοδουλίδης): Μπελμέζοβα, Σπανού, Νταντιρά, Αναστασιάδου 1, Καραβέλη 4, Ιωαννίδου 1, Αμανατίδου, Αργυροπούλου 4, Σεβαΐλη 1, Μεντεσίδου 2, Δημητρακοπούλου 3, Κυρικλίδου 1, Μαναβή, Χριστοδουλίδου, Γκαμπουρά, Κουκλοτίδου.

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Μενέλαος Δανήλος): Ισικνάκη, Μανιά 5, Ζιώγα, Καζάκη 5, Βασιλειάδου 6, Ζενέλι 1, Ράτσικα, Στασινού, Χριστοπούλου, Ανδρίτσου 3, Συζίνου 4, Νικαλάου, Σπυροπούλου, Καρέλα 2.

Διαιτητές: Γράψας-Κυριακού, Δίλεπτα: 5-2, Πέναλτι: 2/2-3-6