«Ήμασταν αυτοί που έπρεπε»

Μπουνας κωστης Δουκας

Σε παράσταση για έναν ρόλο μετέτρεψε το ματς με την Δράμα ο Δούκας που νίκησε 30-18 στο Δαϊς.

Ο προπονητής του Δούκα Κωστής Μπούνας σχολίασε: «Είναι σημαντικό να ξεκινάμε με νίκη και με διαφορά στην πρεμιέρα. Η Δράμα είναι καλύτερη από πέρσι και θα κάνει αποτελέσματα και η διαφορά δυναμικότητας δεν είναι τέτοια όπως μαρτυρά η διαφορά. Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε ένα καλό δεκάλεπτο, μετά δεν είχαμε καλή απόδοση, αλλά στο δεύτερο μέρος ήμασταν αυτοί που έπρεπε και σε άμυνα και σε επίθεση. Είμαι ευχαριστημένος και από τα νέα παιδιά που μπήκαν στο τέλος και κράτησαν τον ίδιο ρυθμό. Την επόμενη αγωνιστική παίζουμε με την καλύτερη ομάδα του πρωταθλήματος, τον Ολυμπιακό. Είναι το πιο δύσκολο ματς της χρονιάς. Εμάς μας ενδιαφέρει κυρίως η δική μας ομάδα και να βελτιωνόμαστε συνεχώς».

Ο πρώτος σκόρερ της αναμέτρησης με 8 γκολ, Χρήστος Κεδέρης είπε: «Στο πρώτο μέρος ήμασταν λίγο νωθροί, ψάχναμε ακόμα τα πατήματα μας. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν πολύ καλό και δείξαμε σοβαρότητα για αυτό και κερδίσαμε με διαφορά. Ακολουθεί ένα πολύ δύσκολο πρόγραμμα με Ολυμπιακό, ΑΕΚ, ΧΑΝΘ εκτός και ΠΑΟΚ. Πρέπει να φανούμε πολύ σοβαροί για να πάρουμε ότι μας αξίζει».