Ακόμη μια νίκη για τον Εθνικό Κοζάνης

χαντμπολ

Την τρίτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Α2 γυανικών πανηγύρισε ο Εθνικός Κοζάνης επικρατώντας στην έδρα του με 32-24 επι του ΑΣ Βέροια 2017.

Οι γηπεδούχοι αν και στην αρχή του παιχνιδιού ήταν πίσω στο σκορ, μετά το 15ο λεπτό της αναμέτρησης πάτησαν γκάζι και πήραν μια διαφορά τριών τερμάτων στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Εθνικός Κοζάνης διαχειρίστηκε τη διαφορά που είχε από το πρώτο μέρος, ενώ προς το τέλος του παιχνιδιού κατάφερε και να φεγύγει στο σκορ παίρνοντας την άνετη νίκη.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ – ΑΣ ΒΕΡΟΙΑ 2017 32-24

Τα πεντάλεπτα: 2-4, 5-5, 9-6, 12-7, 13-10, 15-12 (ημχ.) 18-14, 22-17, 24-20, 26-20, 3ο-21, 30-24

ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (Μόσχος Κιοσσές): Γκαμπουρά 4, Καραγιαννιδου 9, Γκιάτα 2, Τσανακτσίδου 3, Αργύρη, Σουλίου 7, Μπούκου 5, Μουρατίδου, Κουντουρά, Ιωαννίδου 1, Πουχιά,  Χατζηστεφάνου, Βέττα, Φλώρου, Χατζηιωαννίδου 2, Χατζηιωάννου 3.

ΑΣ ΒΕΡΟΙΑ 2017: Βλάχου, Σκανδάλη 1, Παπατάρκα, Ματαρώνα 8, Μιχαηλίδου 3, Ματουλοπούλου 3, Τουλουμτζή 2, Γαλανούδη 6, Ταμάρογλου 1, Τσολοσίδου, Αμπάρη.

Διαιτητές: Τέμης-Γιάννου, Δίλεπτα: 1-1, Πέναλτι: 0/1-4/4