Μοιρασιά στην Έδεσσα

Αερωπος ντρασκιτς

Ισόπαλοι με 23-23 αναδείχθηκαν Αερωπός Έδεσσας και ΓΑΣ Καματερού στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Handball Premier.

Το ματς στο κλειστό ΔΑΚ Έδεσσας ήταν συναρπαστικό με τον ΓΑΣ Καματερού να έχει το προβάδισμα μέχρι και πέντε λεπτά πριν από το τέλος του αγώνα.

Ωστόσο, ο γηπεδούχος Αερωπός με αντεπίθεση διαρκείας στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να μείνει κοντά στο σκορ και στο τελευταίο πεντάλεπτο να ισοφαρίσει και να πάρει τον βαθμό.

Από τον Αερωπό Έδεσσας ξεχώρισε ο Κυριακού με επτά τέρματα, ενώ από τον ΓΑΣ Καματερού οι Λαδάκης, Ταουσιάνης και Ακάλεστος με τέσσερα τέρματα.

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ-ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 23-23

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 3-4, 4-7, 6-10, 9-11, 10-13 (ημχ.), 11-14, 13-15, 16-19, 18-21, 21-22, 23-23

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ (Γιάννης Πηλαλίδης): Αθανασίου, Π. Τζουβάρας 3, Μαυρόπουλος, Θ. Τζουβάρας, Κράλλης 3, Ανγκέλοφ, Δημάκης 3, Ντράσκιτς 3, Βαφείδης 4, Μησιρλίδης, Κυριμλίδης, Κυριακού 7, Λιόφης, Αρβανιτίδης, Τριανταφύλλου, Ρόμπης.

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Παναγιώτης Μεσσήνης): Λαδάκης 4, Σκορδιανός 2, Γκλαβάς, Ταουσάνης 4, Καμπουράκης 1, Μελετάκος 3, Ακάλεστος 4, Τσίγκας, Τότος 1, Μιμίκος 2, Μαγκαφουράκης, Κότσιρας, Κουρέτας 2, Καραμασιώτης, Βλαχοθανάσης.

Διαιτητές: Τζαφερόπουλος-Μπέτμαν, Δίλεπτα: 1-3, Πέναλτι: 1/1-1/2.