«Καθάρισε» στο δεύτερο ο Λεωνίδας

Νίκη μετά από 5 αγώνες πανηγύρισε ο Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων καθώς επικράτησε του Έσπερου Καλλιθέας με 25-14.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να φέρουν αντίσταση για ένα ημίχρονο, εκεί όπου οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα.

Στο δεύτερο μέρος, ο Λεωνίδας κατάφερε με μια καλή εμφάνιση στα πρώτα λεπτά να πάρει μια διαφορά ασφαλείας φτάνοντας τελικά στη νίκη.

ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 25-14

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 5-4, 8-5, 8-8, 11-9, 11-9 (ημχ.) 13-10, 15-11, 18-11, 21-13, 23-14, 25-14

ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ: Μακρυγιάννης 1, Παράσκης 3, Τσιπλάκος 1, Χέλι, Μαρούδας 3, Προκόνοβ, Τσέλος 2, Σοφικότης, Τλίκας 2, Βλαχάκος, Γιαννακούρας 2, Θάνος 1, Καραμαγκέλας 6, Κλειτσίκας 2, Βασιλείου, Χρυσοσπάνης 2.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ: Παπαδημητρίου, Χανέλι, Μπακαβένος 4, Δαλέκος 4, Νικολαΐδης, Καράντι, Ρουσσίδης 2, Τουλούμης 4, Τυμπάνλογλου, Τσέμος, Σωτηριανός.

Διαιτητές: Παπαματθαίου-Χρηστίδη, Δίλεπτα: 1-0, Πέναλτι: 1/2-1/2