Πέρασε… αέρας ο Δούκας

Δούκας ομαδα

Εξαιρετική πρεμιέρα για τον Δούκα, ο οποίος νίκησε 38-24 την ΧΑΝΘ στη Θεσσαλονίκη με τον Κώστα Μπούνα να πραγματοποιηθεί ιδανικό ντεμπούτο στους πάγκους ως πρώτος προπονητής.

Η ομάδα των «εκπαιδευτηρίων» επέβαλε τον ρυθμό της μετά το πρώτο εικοσάλεπτο και έχτισε μία διαφορά επτά τερμάτων (10-17) στο ημίχρονο, η οποία μεγάλωνε όλο και περισσότερο στο δεύτερο ημίχρονο.

Το χαρακτηριστικό του αγώνα ήταν τα εύκολα γκολ που πέτυχε στην κόντρα ο Δούκας που είχε πρώτους σκόρερ τους Μωραΐτη και Νταρσουλάντ (από 7 γκολ), ενώ για την ΧΑΝΘ πρώτος σκόρερ ήταν ο Βασιάδης με 6 γκολ.

ΧΑΝΘ- ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 24-38

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 3-5, 7-7, 9-10, 10-13, 10-17 (ημχ.), 11-20, 14-21, 16-24, 19-28, 21-35, 24-38

ΧΑΝΘ (Αντώνης Τσολάκος): Τσιρογιάννης 1, Καφαντάρης 2, Σπυρόπουλος, Σαρηγιαννίδης, Ν. Παπαδόπουλος 2, Δέσπος 4, Βασιάδης 6, Ιωαννίδης, Θ. Παπαδόπουλος 2, Κουρουμλίδης, Στίγγας, Τσαμήτρος, Βαρβάκας 1, Παπαβασίλης 2, Τσαγκαράκης 1, Μπαϊρλής 3,

ΑΣΕΔ (Κώστας Μπούνας): Μωραΐτης 7, Τόμπρος 2, Παπαπούλιος 3, Γκέρτσος 2, Νομικός 2, Μπραουδάκης, Μπάρμπας, Ντούνης 3, Τζανιδάκης 1, Νταρσουλάντ 7, Αραπακόπουλος 2, Ζαφειράκης 1, Κολλύρης, Κεδέρης 8.

Διαιτητές: Πατιός- Τσιάνας, Κόκκινη: 36:19 Δέσπος (τρία δίλεπτα), Δίλεπτα: 6-5, Πέναλτι: 3/3-3/4