Πελεκίδης: «Το παιχνίδι της Τετάρτης θα είναι διαφορετικό»

Ο προπονητής του ΠΑΟΚ Δημήτρης Πελεκίδης σε δηλώσεις του μετά την ήττα απο την Νέα Ιωνία με 24-20, τόνισε οτι το παιχνίδι της Τετάρτης θα είναι πολύ διαφορετικό. Είπε συγκεκριμένα:

«Ξέραμε ότι θα είναι ένα ιδιαίτερα δύσκολο παιχνίδι, καθώς η Νέα Ιωνία θα προσπαθούσε να βγάλει αντίδραση, κάτι το οποίο έγινε. Εμείς ήμασταν πολύ νευρικοί στο παιχνίδι, ξεκινώντας από το κομμάτι της άμυνας. Δεν τελειώσαμε τις φάσεις, και τους δώσαμε ευκαιρία σε δεύτερους και τρίτους χρόνους. Παράλληλα άλλαξαν κάποια πράγματα στο παιχνίδι τους όσον αφορά κάποιες συνθήκες. Στο δεύτερο ημίχρονο κάναμε ένα κακό δεκάλεπτο, στο οποίο είχαμε την δυνατότητα και τις συνθήκες να γυρίσουμε το παιχνίδι, χάσαμε κάποια σουτ στην επίθεση και δεχτήκαμε κάποια τέρματα πίσω. Στην ουσία το παιχνίδι μας έφυγε εκεί, κάναμε μία προσπάθεια να το… μαζέψουμε. Οι δύο ομάδες είναι ισοδύναμες και πολύ καλές. Τώρα πρέπει να συγκεντρωθούμε στο παιχνίδι της Τετάρτης, το οποίο θα είναι σίγουρα πολύ διαφορετικό, στην έδρα μας, με πάρα πολύ καλή ενέργεια και την βοήθεια του κόσμου μας, ο οποίος θα μας δώσει την έξτρα ώθηση ώστε να πάρουμε τη νίκη και το πρωτάθλημα».