4Χ4 οι «Λύκοι»

Άλλη μία νίκη την 4η συνεχόμενη πρόσθεσε στο ενεργητικό του ο Διομήδης Άργους, ο οποίος επιβλήθηκε 29-17 του Χιλιώτη ΓΣ Δράμα 1986.

Στο κλειστό της Νέας Κίου οι παίκτες του Κώστα Δεληγιάννη βρήκαν ρυθμό μετά το πρώτο δεκάλεπτο και μετέτρεψαν σε τυπική διαδικασία το υπόλοιπο του αγώνα.

Ο Χρήστος Αργυρού ήταν πρώτος σκόρερ με 5 γκολ, ενώ γενικά οι γηπεδούχοι είχαν πλουραλισμό στην επίθεση.

Ο Διομήδης έχει το απόλυτο με 8 πόντους και είναι μόνος πρώτος στη βαθμολογία με τον Δούκα που έχει 6 πόντους να δοκιμάζεται την Τετάρτη στην έδρα του ΠΑΟΚ.

Η αξιόμαχη ομάδα της Δράμας κατέβηκε χωρίς τον τραυματία Τουνγκελίδη στην Αργολίδα, ενώ από το 10’ έχασε και τον Ιακωβίδη, ο οποίος έμεινε στον πάγκο, αφού προστατεύτηκε από τον Σάκη Βαλαβάνη.

Πάντως αξίζει να σημειωθεί ότι στην σύνθεση της είχε τέσσερις 17χρονους!

ΑΟ ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ-ΧΙΛΙΩΤΗΣ ΓΣ ΔΡΑΜΑ 1986 29-17
Τα πεντάλεπτα: 3-2, 5-3, 8-4, 11-5, 13-7, 14-8 (ημίχρονο), 14-1-. 16-11, 20-12, 22-14, 26-15, 29-17
ΑΟ ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ (Κώστας Δεληγιάννης): Παπαντωνόπουλος, Ταουσάνης 3, Κρεμαστιώτη 3, Σμυρνιώτης 1, Αργυρού Χ. 5, Αργυρού Ιουλ. 2, Μούγιτς 2, Χειβιδόπουλος 2, Αϊβαλιώτης, Μάρκοβιτς 3, Μπεκιάρης, Ρουσσόπουλος 1, Χαντέλης 1, Άρσιτς, Γιόσμου 3, Δάσκαλος 3.
ΧΙΛΙΩΤΗΣ ΓΣ ΔΡΑΜΑ 1986 (Αθανάσιος Βαλαβάνης): Παπάζογλου, Στρατηγέλης, Σισμανίδης, Χαϊτίδης 5, Κοβογλανίδης 3, Ιακωβίδης 2, Βουλγαράκης, Κοτσαμαρίκογλου 4, Μαλαμίδης, Κουρουτζίδης 2, Τσαύλος, Γιαννακόπουλος, Κουρτίδης 1, Τσιτσίγκος, Θωνίδης, Μπέτσιος. Διαιτητές: Καραπάνος-Αβράμης. Δίλεπτα: 3-4, Πέναλτι: 3/5-0-0.