To Πανόραμα του Παγκόσμιου Νέων και το Πρόγραμμα της τελευταίας ημέρας

Α’ φάση
5ος Όμιλος
(Ολυμπιακό Κέντρο Άνω Λιοσίων)

Αποτελέσματα
Τρίτη 20 Ιουνίου
Ουγγαρία- Αργεντινή 30-22
Δανία- Νορβηγία 33-22
Πέμπτη 22 Ιουνίου
Νορβηγία- Ουγγαρία 22-31
Δανία- Αργεντινή 31-28
Παρασκευή 23 Ιουνίου
Αργεντινή- Νορβηγία 31-32
Ουγγαρία- Δανία 33-28

Βαθμολογία
1. Ουγγαρία 6 (94-72)
2. Δανία 4 (92-83)
———————–
3. Νορβηγία 2 (76-95)
4. Αργεντινή 0 (81-93)

6ος Όμιλος
(Ολυμπιακό Κέντρο Άνω Λιοσίων)

Αποτελέσματα
Τρίτη 20 Ιουνίου
Σλοβενία – Γροιλανδία 48-23
Σουηδία – Μπαχρέιν 35-17
Πέμπτη 22 Ιουνίου
Σλοβενία- Μπαχρέιν 29-29
Γροιλανδία- Σουηδία 12-50
Παρασκευή 23 Ιουνίου
Μπαχρέιν- Γροιλανδία 63-13
Σουηδία- Σλοβενία 38-25

Βαθμολογία
1. Σουηδία 6 (123-54)
2. Μπαχρέιν 3 (109-77)
———————-
3. Σλοβενία 3 (102-90)
4. Γροιλανδία 0 (48-161)

7ος Όμιλος
(KΓ Ρέντη «Μελίνα Μερκούρη»)
Αποτελέσματα
Τρίτη 20 Ιουνίου
Ισλανδία – Μαρόκο 17-15
Σερβία – Χιλή 41-13
Τετάρτη 21 Ιουνίου
Ισλανδία – Χιλή 35-18
Μαρόκο – Σερβία 20-38
Παρασκευή 23 Ιουνίου
Χιλή- Μαρόκο 18-24
Σερβία – Ισλανδία 29-32

Βαθμολογία
1. Ισλανδία 6 (84-62)
2. Σερβία 4 (108-62)
———————
3. Μαρόκο 2 (59-73)
4. Χιλή 0 (49-100)
8ος Όμιλος
(ΚΓ Ρέντη «Μελίνα Μερκούρη»)
Αποτελέσματα
Τρίτη 20 Ιουνίου
Αίγυπτος – Κούβα 45-28
Ελλάδα – Σαουδική Αραβία 31-22
Τετάρτη 21 Ιουνίου
Σαουδική Αραβία – Αίγυπτος 34-42
Ελλάδα – Κούβα 42-26

Παρασκευή 23 Ιουνίου
Κούβα –Σαουδική Αραβία 27-28
Αίγυπτος – Ελλάδα 30-36
Βαθμολογία
1. Αίγυπτος 6 (123-92)
2. Ελλάδα 4 (103-84)
———————–
3. Σαουδική Αραβία 2 (84-100)
4. Κούβα 0 (81-115)

Β’ φάση (Main Round)

ΜR 3ος Όμιλος
(Ολυμπιακό Κέντρο Άνω Λιοσίων)
1. Ουγγαρία 6
2. Δανία 4
———————-
3. Σουηδία 2
4. Μπαχρέιν 0

MR 4ος Όμιλος
(ΚΓ Ρέντη «Μελίνα Μερκούρη)
1. Ισλανδία 6
2. Σερβία 4
———————–
3. Αίγυπτος 2
4. Ελλάδα 0
President’s Cup

PC 3ος Όμιλος
(Ολυμπιακό Κέντρο Άνω Λιοσίων)
1. Νορβηγία 6
2. Σλοβενία 4
———————-
3. Αργεντινή 2
4. Γροιλανδία 0

PC 4ος Όμιλος
(ΚΓ Ρέντη «Μελίνα Μερκούρη»)
1. Μαρόκο 5
2. Σαουδική Αραβία 4
———————-
3. Κούβα 2
4. Χιλή 1

Κυριακή 25 Ιουνίου
Ολυμπιακό Κέντρο Άνω Λιοσίων
Νορβηγία- Γροιλανδία 47-21
Σλοβενία- Αργεντινή 30-29
Ουγγαρία- Μπαχρέιν 27-21
Σουηδία- Δανία 26-29
ΚΓ Ρέντη «Μελίνα Μερκούρη»
Μαρόκο- Κούβα 24-24
Σαουδική Αραβία- Χιλή 19-18
Ισλανδία- Ελλάδα 29-28
Αίγυπτος- Σερβία 26-33

Δευτέρα 26 Ιουνίου
Ολυμπιακό Κέντρο Άνω Λιοσίων
Νορβηγία- Σλοβενία 36-25
Αργεντινή- Γροιλανδία 43-21
Ουγγαρία-Σουηδία 29-26
Δανία- Μπαχρέιν 28-22
ΚΓ Ρέντη «Μελίνα Μερκούρη»
Μαρόκο- Σαουδική Αραβία 33-21
Χιλή- Κούβα 25-25
Ισλανδία- Αίγυπτος 29-28
Σερβία – Ελλάδα 34-23

Τετάρτη 28 Ιουνίου
KΓ Ρέντη «Μελίνα Μερκούρη
Θέσεις 25-32
Αργεντινή-Χιλή 31-20
Γροιλανδία – Κούβα 13-47
Θέσεις 17-24
Νορβηγία – Σαουδική Αραβία 35-22
Σλοβενία – Μαρόκο 39-21
Θέσεις 9-16
Σουηδία – Ελλάδα 39-29
Μπαχρέιν – Αίγυπτος 27-31

Το πρόγραμμα της Πέμπτης 29/6
ΚΓ Ρέντη «Μελίνα Μερκούρη»

Θέσεις 29-32
11:00: Γροιλανδία – Χιλή

Θέσεις 25-28
13:00: Αργεντινή- Κούβα

Θέσεις 21-24
15:00 Σαουδική Αραβία- Μαρόκο

Θέσεις 17-20
17:00: Νορβηγία – Σλοβενία

Θέσεις 13-16
19:00 Ελλάδα- Μπαχρέιν

Θέσεις 9-12
21:00 Σουηδία- Αίγυπτος