Connect with us

Ανάπτυξη

Αποτελέσματα 1ης μέρας Τελικής Φάσης Εφήβων

Στην Αθήνα και τα κλειστά γυμναστήρια ΟΑΚΑ και Δαϊς, διεξάγεται έως το Σάββατο η 40η τελική φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος των Εφήβων.

Στην Αθήνα και τα κλειστά γυμναστήρια ΟΑΚΑ και Δαϊς, διεξάγεται έως το Σάββατο η 40η τελική φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος των Εφήβων. 

Live Streaming: https://www.facebook.com/f8efivwn2020 

Όμιλοι και Βαθμολογίες
A’ όμιλος: 1. ΑΕΚ 2, 2. Ολυμπιακός 2, 3. Άρης Νίκαιας 0, 4. ΑΟ Προσοτσάνης 0
Β’ όμιλος: 1. Φίλιππος Βέροιας 2, 2. ΧΑΝΘ 2, 3. ΑΣΕ Δούκα 0, 4. ΓΣ Κερκυραϊκός 0 

Τετάρτη 22 Ιουλίου 2020
1η αγωνιστική
ΑΕΚ- ΑΟ Προσοτσάνης 10-0 (α.α.)
Ολυμπιακός- Άρης Νίκαιας 19-18
ΧΑΝΘ- Κερκυραϊκός 26-20
ΑΣΕ Δούκα- Φίλιππος Βέροιας 27-28 

Στατιστικά 

ΧΑΝΘ – ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΟΣ 26-20
Πεντάλεπτα: 4-2, 5-4, 6-4, 7-4, 10-6, 11-7 (ημ) 14-10, 16-12, 20-13, 22-15, 24-15, 26-20 (τελ)
ΧΑΝΘ (Ναουμίδης): Κασάπης, Οσάγκι 6, Καρούσης, Κυριακίδης 4, Κοντούλης Κ., Κοντούλης Β. 1, Φωτιάδης 5, Τζιάκης, Μαρίνης 3, Ελευθερούδης 1, Μπίλλιας 5, Ηγουμενίδης, Τσάγγαλης 1, Τρέμπελας, Οκανταρίδης, Αγαθόνικος
ΚΕΡΚΥΡΑΙΚΟΣ (Πέρρος): Αγάθος 1, Ζέρβας 1, Κουρτέσης, Μπόχτης, Ξενίδης, Σπίγγος, Μπάμπουρας 10, Μπούας 1, Μεσημέρης, Κοσκινάς 5, Χατζηπαρασίδης 1, Ντούκο 1
Διαιτητές: ΛεφάκηςΜπράμου Δίλεπτα: 4-6 Πέναλτι: 3/2 -5/1 

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ- ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 19-18
Πεντάλεπτα: 1-1, 1-3, 3-5, 4-9, 5-9, 6-10 (ημχ.), 9-12, 10-12, 11-14, 15-15, 16-15, 19-18
ΟΣΦΠ (Γκίνης): Κιαρτζίδης, Κουκουλάς 7, Κωστόπουλος, Βαζαίος, Βαμβακάρης, Κεμπίσλογλου, Νάκος 1, Μαρινάκης 1, Καλύβας 1, Παπαδόπουλος, Ρούσος 1, Βληκίδης, Τσορτέκης, Προκοπίου 2, Λάμπρου 3, Κουτουλογένης 1
ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Τούτσης): Εφραιμίδης, Ζιώγας, Θεοδώρου 2, Παϊπάης 1, Στάθης 7, Sala, Τσιβγούλης 1, Καραμπέκιος 1, Τζώρτζης, Αναστασίου 4, Γρέκας, Συρίγος, Βαρδαξόπουλος, Αλωπούδης 1, Σάμιος, Ξυπνητός
Διαιτητές: Χαραλαμπίδης – Ζήσης, Δίλεπτα: 1-7, Πέναλτι: 2/4-2/2 

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 27-28
Πεντάλεπτα: 1-2, 4-6, 6-8, 9-10, 12-12, 17-13 (ημχ.), 17-14, 19-17, 19-21, 21-23, 23-26, 27-28
ΑΣΕ Δούκα (Τσαβδαρίδης): Κασιώνης, Κωνσταντόπουλος 1, Γερουλάνος 4, Βλαχάκης, Βασιλόπουλος, Αθανασόπουλος, Πουλιάσης, Βούλγαρης 3, Μάνος 5, Στεφανίτσης 10, Ρουμπής, Χατσατουριάν, Παναγιώτου 2, Κολεζάκης 2, Μπάτης, Πετρουλάκος
Φίλιππος Βέροιας (Παυλίδης): Στανκίδης, Γιάννου, Νιώπας 2, Καραγιοβάννης 2, Τζωρτζίνης 7, Πετρομελίδης 3, Παπαγιάννης 7, Δούρδας, Χατζηαντώνογλου, Κακαφίκας 5, Γεωργιάδης, Αμπρικίδης 2, Ιωαννίδης, Ντιβανίδης, Αντωνιάδης
Διαιτητές: ΜερτινιάνΦωτακίδης Δίλεπτα: 5-3, Πεντάλεπτα: 2/3-1/2 

Πέμπτη 23 Ιουλίου 2020
2η αγωνιστική
ΟΑΚΑ 08:00 Ολυμπιακός- ΑΟ Προσοτσάνης
ΟΑΚΑ 10:00 ΑΕΚ- Άρης Νίκαιας
ΟΑΚΑ 12:00 ΧΑΝΘ- Φίλιππος Βέροιας
Δαϊς 12:00 ΑΣΕ Δούκα- Κερκυραϊκός 

3η αγωνιστική
ΟΑΚΑ 17:00 ΑΟ Προσοτσάνης– Άρης Νίκαιας
ΟΑΚΑ 19:00 Κερκυραϊκός- Φίλιππος Βέροιας
ΟΑΚΑ 21:00 ΑΕΚ- Ολυμπιακός
Δαϊς 21:00 ΧΑΝΘ- ΑΣΕ Δούκα 

Παρασκευή 24 Ιουλίου 2020
Β’ φάση
ΟΑΚΑ 17:00 1Α-2Β
ΟΑΚΑ 19:00 2Α-1Β 

Σάββατο 25 Ιουλίου 2020
Β’ φάση
ΟΑΚΑ 12:00 2Α-2Β
ΟΑΚΑ 14:00 1Α-1Β 

 

 Πηγή: ΟΧΕ

More in Ανάπτυξη