Connect with us

Ανάπτυξη

Αποτελέσματα 2ης μέρας Τελικής Φάσης Εφήβων

Στην Αθήνα και τα κλειστά γυμναστήρια ΟΑΚΑ και Δαϊς, διεξάγεται έως το Σάββατο η 40η τελική φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος των Εφήβων.

Στην Αθήνα και τα κλειστά γυμναστήρια ΟΑΚΑ και Δαϊς, διεξάγεται έως το Σάββατο η 40η τελική φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος των Εφήβων. 

Live Streaming: https://www.facebook.com/f8efivwn2020 

Όμιλοι και Βαθμολογίες 

Α’ φάση
A’ όμιλος: 1. ΑΕΚ 6, 2. Ολυμπιακός 4, 3. Άρης Νίκαιας 2, 4. ΑΟ Προσοτσάνης 0
Β’ όμιλος: 1. Φίλιππος Βέροιας 6, 2. ΑΣΕ Δούκα 4, 3. ΧΑΝΘ 2, 4. ΓΣ Κερκυραϊκός 0 

Β΄φάση 

1. ΑΕΚ 2, 2. Φίλιππος Βέροιας 2, 3. Ολυμπιακός 0, 4. Δούκας 0

Πέμπτη 23 Ιουλίου 2020 
2η αγωνιστική
Ολυμπιακός- ΑΟ Προσοτσάνης 10-0 (α.α)
ΑΕΚ- Άρης Νίκαιας 42-18
ΧΑΝΘ- Φίλιππος Βέροιας 22-35
ΑΣΕ Δούκα- Κερκυραϊκός 52-18 

Στατιστικά  

ΑΕΚ – ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 42-18 
Πεντάλεπτα: 3-4, 4-4, 9-7, 12-8, 16-11, 20-12 (ημ.), 24-12, 29-14, 31-15, 35-15, 28-16, 42-18.
ΑΕΚ (Αλβανός): Βασιλακάκης, Λαζάρου 2, Αθανασάκος 2, Δικαιούλιας 7, Γιάντσα 4, Ασλής, Βασιλόπουλος 3, Μ. Στάθης 5, Κοτσιώνης 6, Σφαέλος-Παπαϊωάνου 1, Τσάφος-Βασιλείου 2, Ζαφειράκης 2, Κοβάνης 3, Σίγαλος 2, Μπαμπατζανίδης, Βεζύρης 3.
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Τούτσης): Εφραιμιδης, Ζιώγας 6, Θεοδώρου, Μιχαλόπουλος, Μπάλκος, Παϊπάης 3, Π. Στάθης 3, Σάλα, Καραμπέκος, Αναστασίου 2, Τόμσον, Γρέκας 4, Συρίγος, Βαρδαξόπουλος, Σάμιος, Βοϊδήλος.
Διαιτητές: Σκλαβενίτης – Φωτακίδης
Δίλεπτα: 4-4, Πέναλτι: 5/5 – 2/2 

ΧΑΝΘ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 22-35 
Πεντάλεπτα: 1-4, 2-8, 3-10, 4-14, 6-16, 8-19 (ημ.), 10-22, 13-24, 16-28, 18-19, 20-32, 22-35
ΧΑΝΘ (Ναουμίδης): Κασάπης, Οσάγκι 2, Καρούσης 1, Κυριακίδης 1, Κ. Κοντούλης, Β. Κοντούλης, Φωτιάδης 2, Τζιάκης 1, Μαρίνης 3, Ελευθερούδης 1, Μπίλλιας 3, Ηγουμενίδης 2, Τσάγγαλης 1, Τρέμπελας, Οκονταρίδης, Αγαθόνικος 5.
ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Παυλίδης): Στανκίδης, Γιάννου, Νιώπας 3, Καραγιοβάννης 5, Τζωρτζίνης 6, Πετρομελίδης 5, Παπαγιάννης 8, Δούρδας, Χατζηαντώνογλου 4, Κακαφίκας 1, Γεωργιάδης 1, Αμπρικίδης, Ιωαννίδης, Ντιβανίδης, Αντωνιάδης 2.
Διαιτητές: Σκλαβενίτης – Φωτακίδης
Δίλεπτα: 1-2, Πέναλτι: 0/0 – 0/2 

ΔΟΥΚΑΣ – ΚΕΡΚΥΡΑΙΚΟΣ 52-18 
Πεντάλεπτα: 5-0, 11-1, 12-3, 17-3, 22-4, 27-6 (ημ.), 32-7, 36-9, 41-12, 43-14, 47-16, 52-18
ΔΟΥΚΑΣ (Τσαβδαρίδης): Μάνος 1, Κολεζάκης 2, Παναγιώτου 1, Μπατής 4, Αθανασόπουλος 6, Πουλιάσης, Βασιλόπουλος, Χατσατουριάν 5, Πετρουλάκος 7, Βούλγαρης 7, Αντωνιάδης 3, Γερουλάνος 1, Βλαχάκης 4, Κωνσταντόπουλος 1, Κασιώνης, Στεφανίτσης 10.
ΚΕΡΚΥΡΑΙΚΟΣ (Πέρρος): Σπίγγος, Μπούτης, Αγάθος 2, Μπούας 4, Ντούκο, Ζέρβας 2, Κοσκινάς 4, Χατζηπαρασίδης 2, Ξενίδης, Μπάμπουρας 3, Μεσημέρης, Κουρτέσης 1.
Διαιτητές: Μερτινιάν – Μπράμου
Δίλεπτα: 0-2, Πέναλτι: 1-2 – 0/0 

3η αγωνιστική 
ΑΟ Προσοτσάνης- Άρης Νίκαιας 0-10 (α.α.)
Κερκυραϊκός- Φίλιππος Βέροιας 23-34
ΑΕΚ- Ολυμπιακός 36-24
ΧΑΝΘ- ΑΣΕ Δούκα 15-28 

Στατιστικά 

ΓΣ ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΟΣ- ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 23-34 
Πεντάλεπτα: 1-2, 3-5, 4-7, 5-10, 8-14, 9-17 (ημχ.), 11-21, 12-23, 13-27, 16-29, 19-32, 23-34
ΚΕΡΚΥΡΑΙΚΟΣ (Πέρρος): Αγάθος 1, Ζέρβας 1, Κουρτέσης 4, Μπόχτης, Ξενίδης 2, Σπίγγος, Μπάμπουρας 3, Μπούας 1, Μεσημέρης, Κοσκινάς 6, Χατζηπαρασίδης 1, Ντούκο 4.
ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Παυλίδης): Στανκίδης, Γιάννου, Νιώπας 1, Καραγιοβάννης 4, Τζωρτζίνης 1, Πετρομελίδης 9, Παπαγιάννης 4, Δούρδας 3, Χατζηαντώνογλου 4, Κακαφίκας 1, Γεωργιάδης 3, Αμπρικίδης, Ιωαννίδης, Ντιβανίδης, Αντωνιάδης 4
Διαιτητές: Κουτσός- Ζήσης, Δίλεπτα: -, Πέναλτι: 0/0-2/3 

ΑΕΚ- ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 36-24 
Πεντάλεπτα: 2-3, 4-5, 7-6, 11-8, 15-11, 18-12 (ημχ.), 22-15, 26-18, 28-20, 30-21, 34-23, 36-24
ΑΕΚ (Αλβανός): Βασιλακάκης, Λαζάρου 2, Αθανασάκος, Δικαιούλιας 6, Γιάντσα 1, Ασλής, Βασιλόπουλος 2, Μ. Στάθης 4, Κοτσιώνης 8, Σφαέλος-Παπαϊωάνου, Τσάφος-Βασιλείου 11, Ζαφειράκης, Κοβάνης 2, Σίγαλος, Μπαμπατζανίδης, Βεζύρης.
ΟΣΦΠ (Γκίνης): Κιαρτζίδης, Κουκουλάς 8, Κωστόπουλος, Βαζαίος 1, Βαμβακάρης 3, Κεμπίσλογλου, Νάκος 2, Μαρινάκης, Καλύβας 1, Παπαδόπουλος, Ρούσος 1, Βληκίδης 1, Τσορτέκης 2, Προκοπίου 2, Λάμπρου 2, Κουτουλογένης 1
Διαιτητές: Χαραλαμπίδης- Ζήσης, Δίλεπτα: 1-1, Πέναλτι: 1/1-2/2 

ΧΑΝΘ- ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 15-28 
Πεντάλεπτα: 1-2, 2-4, 4-4, 5-8, 7-9, 8-12 (ημχ.), 9-15, 10-16, 12-19, 14-22, 15-26, 15-28
ΧΑΝΘ (Ναουμίδης): Κασάπης, Οσάγκι 3, Καρούσης 1, Κυριακίδης, Κοντούλης Κ., Κοντούλης Β., Φωτιάδης, Τζιάκης, Μαρίνης 6, Ελευθερούδης, Μπίλλιας 3, Ηγουμενίδης, Τσάγγαλης, Τρέμπελας, Οκανταρίδης, Αγαθόνικος 2.
ΑΣΕ Δούκα (Τσαβδαρίδης): Κασιώνης, Κωνσταντόπουλος 1, Γερουλάνος 2, Βλαχάκης 1, Βασιλόπουλος, Αθανασόπουλος, Πουλιάσης, Βούλγαρης 6, Μάνος 1, Στεφανίτσης 10, Ρουμπής, Χατσατουριάν 1, Παναγιώτου 2, Κολεζάκης 2, Μπάτης 2, Πετρουλάκος
Διαιτητές: Παπαματθαίου- Χρηστίδη, Δίλεπτα: 4-3, Πέναλτι: 3/5-3/4 

Παρασκευή 24 Ιουλίου 2020 
Β’ φάση
ΟΑΚΑ 17:00 ΑΕΚ- ΑΣΕ Δούκα
ΟΑΚΑ 19:00 Ολυμπιακός- Φίλιππος Βέροιας 

 
Σάββατο 25 Ιουλίου 2020 
Β’ φάση
ΟΑΚΑ 12:00 Ολυμπιακός- ΑΣΕ Δούκα
ΟΑΚΑ 14:00 ΑΕΚ- Φίλιππος Βέροιας 

Δείτε τα χθεσινά αποτελέσματα εδώ.

 

Πηγή: ΟΧΕ

More in Ανάπτυξη