Αποτελέσματα Β’ Ανδρών

μπαλα

ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑΣ – ΙΔΟΜΕΝΕΑΣ ΓΑΛΑΤΑ 29-29

Για την 10η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Β΄Ανδρών Αο Πολιτεία και Ιδομενέας Γαλατά αναδείθηκαν ισόπαλοι με 29-29. Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι από την αρχή μέχρι το τέλος με αρκετές εναλλαγές στο σκρο, με τις δύο ομάδες στο τέλος να μοιράζονται από ένα βαθμό.

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 5-5, 9-8, 9-10, 12-11, 15-15 (ημχ.) 17-21, 20-23, 21-24, 23-25, 26-26, 29-29

ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑΣ: Τηνιακός 7, Παπουτσής 2, Τσούνης 1, Ζέρβας, Παπαγόπουλος, Ξηρός 1, Παπαιωάννου, Τωμαδάκης 1, Κωνσταντέλος 3, Τερμελές 7, Ταυρόπουλος 3, Βασιλείου 4.

ΙΔΟΜΕΝΕΑΣ ΓΑΛΑΤΑ: Χλωράκης 3, Παπαδάκης 1, Φουντουκάς, Χουτόπουλος 7, Παπαιωάννου 6, Αλευράκης 2, Σκαλιδάκης 3, Μαρκουλάκης, Πατασούρι, Αναστασάκης 7, Καραμπινάκης, Μόνι.

Διαιτητές: Καρυδάκης-Φωτακίδης, Δίλεπτα: 7-6, Πέναλτι: 5/5-0/3, Κόκκινη κάρτα: Πατασούρι 40.26 (τρία δίλεπτα)

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΑΓΡΙΑΣ ΒΟΛΟΥ – ΑΟΑ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 25-21

Σε παιχνίδι για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής η ομάδα ο Κένταυρος επικράτησε της Καστοριάς με 25-21. Στο πρώτο μέρος οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες στο πρώτο μέρος, με τους γηπεδούχους τελικά να παίρνουν προβάδισμα στα μέσα του δευτέρου μέρους και να φεύγουν με το ροζ φύλλο αγώνα.

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΑΓΡΙΑΣ ΒΟΛΟΥ: Ροδοβίτης, Καρανάσιος 3, Βαλκαμέλης, Κρανιώτης 1, Γκαμώτσος, Χιώτης 6, Μακρής 11, Χαλκιάς 1, Δρενοβιάδης 2, Αργέντος, Μηλιορδός 1, Μάνο, Λάγδος.

ΑΟΑ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ: Πούλιος, Παυλίδης, Τερζόγλου, Αναστασίου 2, Δόκαλος 3, Μπαλιάκας 1, Τζιφονώντας 5, Σουκαλόπουλος 8, Ριζόπουλος 2, Τούλιος, Μπουσόπουλος, Γεωργαλής.

Διαιτητές: Γράψας-Κυριακού, Δίλεπτα: 4-3, Πέναλτι: 1/3-1/6

Οι διαιτητές σημείωσαν στο φύλλο αγώνα: «Κατά την ανάπαυλα του ημιχρόνου ο παίκτης της γηπεδούχου ομάδας Αγριά Βόλου Κένταυρος Ροδοβίτης Βασίλειος αποχώρησε από το γήπεδο για προσωπικούς λόγους».

ΚΕΡΚΥΡΑΙΚΟΣ ΓΣ – ΑΡΤΑ HANDBALL 2015 21-28

Για τον ίδιο όμιλο και την ίδια αγωνιστική, η Άρτα κατάφερε να φύγει με το διπλό από την Κέρκυρα νικώντας τον Κερκυραϊκό με 28-21. Μετά το πρώτο δεκάλεπτο, η ομάδα της Άρτας πήρε ένα προβάδισμα το οποίο και αύξησε κατά τη διάρκεια του αγώνα φτάνοντας στην επικράτηση.

ΚΕΡΚΥΡΑΙΚΟΣ: Κουρτέσης 3, Καλούδης, Κυριακίδης Δ. 1, Ξενίδης, Χατζηπαρασίδης 1, Ζέρβας 2, Κυριακίδης Α. 1, Μπούας 7, Αγαθός 2, Μπόχτης, Παπατριανταφύλλου, Κοντογιώργης, Σπίγγος, Μπάμπουρας 4, Γιαννακάς, Γιανναράς.

ΑΡΤΑ HANDBALL 2015 (Γιώργος Παπαγιώτου): Νάκης, Κωνσταντίνου 3, Νουρλόκας 2, Κώστας, Γείτονας 2, Σάτος, Μπούκας 1, Μπισκανάκης 1, Μακρής 5, Μπίζγκα 4, Φωτιάδης 7, Βαρέλης 3, Λάμπρου.

Διαιτητές: Λινάρδος-Νικολαΐδης, Δίλεπτα: 3-7, Πέναλτι: 1/1-0/1, Κόκκινη κάρτα: Γείτονας 54.49 (τρία δίλεπτα)

ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ – ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ 26-26

Σε παιχνίδι για την 8η αγωνιστική της Β΄Ανδρών Παπασιδέρης και Πήγασος έμειναν ισόπαλοι με 26-26 παίρνοντας από ένα βαθμό. Οι γηπεδούχοι παρά το γεγονός ότι είχαν ένα προβάδισμα μετά το πρώτο δεκάλεπτο, οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν φτάνοντας στην ισοφάριση πριν το ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι βρέθηκαν ξανά μπροστά όμως και πάλι ο Παπασιδέρης είχε απάντηση. Έτσι οι δύο ομάδες μοιράστηκαν το βαθμό της ισοπαλίας.

ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ: Κουλούρης, Βασιλείου, Αναγνώστης 4, Κορωναίος, Τρίμπος 9, Παπαντώνου, Ζαμπάτης 1, Κοντογιώργος 7, Σαρδής, Νεοχωρίτης, Βαρελτζής, Γκολέμι, Βασάλος 1, Παπαγιαννόπουλος 4, Κολαΐτης, Πούλιος.

ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ (Ντράγκαν Γιάντσα): Μπούμπας, Σουρλαντζής Ι. 3, Κορδογιάννης 1, Μπαντουράκης, Γκίκας, Σουρλαντζής Δ. 11, Αναγνώστου, Τσεβάς, Μαντζούκας, Παύλου 1, Φακίνος, Δεληκούρας 5, Καββάλος, Χρήστου, Διαμαντής, Παπάς.

Διαιτητές: Τόλιος-Χρυσικόπουλος, Δίλεπτα: 5-4, Πέναλτι: 8/11-4/4