Εύκολη εντός έδρας νίκη για τον Πανσερραϊκό

Η ομάδα των Σερρών ήταν μπροστά στο σκορ από την αρχή του παιχνιδιού και διατήρησε το προβάδισμα της ως το τέλος. Στο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά με 14 – 10 και στο δεύτερο ημίχρονο έφτασαν να προηγούνται μέχρι και με 7 γκολ.

Στο 24:24 λεπτό του αγώνα αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο αθλητής, Καραγιάννης Γεώργιος.  Κρατήθηκε το δελτίο του αθλητή για απερίσκεπτα ριψοκίνδυνης ενέργειας . Κατά την ανάπαυλα του Ημιχρόνου υπήρξε πρόβλημα με το φωτεινό πίνακα του γηπέδου. Η έναρξη του δευτέρου Ημιχρόνου καθυστέρησε 10 λεπτά.

Τα πεντάλεπτα:  3 – 1, 5 – 3, 10 – 5, 10 – 6, 13 – 8, 14 – 10 (Ημ.), 16 – 12, 19 – 15, 24 – 17, 28 – 21, 29 – 22, 30 – 26

Μ.Γ.Σ. Πανσερραϊκός (Αλεξιάδης Κων/νος): Λογοθετίδης, Προδάφκας, Φωτιάδης, Μαργαρίτης, Καμαράκης 2, Αλαμάνος 3, Φουντουκίδης 2, Μόσχογλου, Γλούφτσιος, Τσίτος 6, Στόγιος 2, Καζακίδης 4, Γκόγκιας 3, Τσιφούτης 2, Αρβανιτίδης 3, Μανδέλας 2, Κωστόπουλος 2, Ξανθόπουλος, Τσάλιος 11, Στεργίδης, Παυλής, Σταμπουλής , Παυλής, Νταμαρης 2.

Γ.Ε. Δράμα (Βελίκης Περικλής): Ιορδανίδης 1, Αράπογλου, Σερταρίδης 3, Παυλίδης  6, Λαζαρίδης, Πετρίδης 1, Kελέσογλου 2, Μοσχίδης 4, Νέλκος 5, Καραγιάννης 1, Αντωνίου, Καραγιάννης 3.

Διαιτητές: Κυριάκου-Μπαλακος, Δίλεπτα: 5-6, Πέναλτι:3/4-1/4