Εύκολο απόγευμα για την Ένωση!

Εύκολη νίκη απέναντι στη Δράμα πήρε η ΑΕΚ στo πλαίσιo της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος με σκορ 46-32, κάνοντας καλή προπόνηση ενόψει της δύσκολης συνέχειας που την περιμένει.

Οι παίκτες του Δημήτρη Δημητρούλια, έδωσαν τον δικό τους ρυθμό από το πρώτο λεπτό και παρά τις προσπάθειες των Δραμινών να μείνουν μέσα στο παιχνίδι, από το 15′ και μετά το σκορ άνοιξε και οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με σκορ 24-14.

Στο δεύτερο μέρος τα πράγματα δεν άλλαξαν, η ΑΕΚ με σωστές λύσεις στην επίθεση και με ωραία γκολ κυρίως από Κεδέρη και Φλορίδο, έφτασε τη διαφορά μέχρι και τα 15 γκολ λίγο πριν τη λήξη.

Αξίζει να σημειωθεί ότι την πρώτη τους εμφάνιση με την ανδρική ομάδα έκαναν ο Δικαιούλιας για την ΑΕΚ και ο Καβάζης για τη Δράμα, με τον πρώτο να σημειώνει μάλιστα και δύο γκολ!

ΑΕΚ – ΔΡΑΜΑ 46-32

Τα πεντάλεπτα: 3-5, 9-7,, 13-9, 16-9, 18-10, 24- 14 (ημίχρονο), 28-17, 31-20, 36-22, 39-25, 42-29, 46-32

AEK (Δημητρούλιας): Αραμπατζής 2, Δομπρής 6, Μωραϊτης, Γεωργιάδης 2, Χόγκας, Νικολαϊδης 5, Κοσάνοβιτς, Μυλωνάς 4, Πλάθα 4, Φλορίδο 4, Δικαιούλιας 2, Γιάκομπσεν 3, Παπαδιονυσίου 2, Άρσιτς, Γιόσμου 1, Κεδέρης 11

Bianco Monte Δράμα (Βαλαβάνης): Μπέτζιος, Παγωνίδης 3, Γουργούμης, Χαϊτίδης, Αλμπάντης, Κουρουτζίδης 2, Τουνγκελίδης 4, Παπάζογλου, Γιαννακόπουλος 2, Καβάζης, Ντράσκιτς 10, Αντάμοβιτς 9, Φραγκούλης 1, Κουρτίδης 1

Διαιτητές: Χρηστίδη – Παπαματθαίου Δίλεπτα: 1 – 2 Πέναλτι: 2/4 – 1/3