Final-6 Νεανίδων: H 3η αγωνιστική

Με τους αγώνες της τρίτης αγωνιστικής ολοκληρώθηκε το πρώτο σκέλος της τελικής φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Νεανίδων, στην Κοζάνη και πλέον οι ΑΕΠ Πανόραμα, ΓΑΣ Καματερού, Εθνικός Κοζάνης και ΑΟ Προσοτσάνης θα διεκδικήσουν τα μετάλλια της διοργάνωσης.

ΓΑΣ Καματερού – Φίλιππος Βέροιας 28-19
Τα πεντάλεπτα: 4-0, 7-1, 10-3, 12-4, 14-5, 14-7 (ημχ), 16-9, 19-12, 22-14, 24-16, 25-17, 28-19.
ΓΑΣ Καματερού (Δανήλος): Δαμάσκου 9, Λιβάρδα 2, Χριστοδούλου 1, Ψαρρή 4, Φακίνου, Κούρτη 11, Καντζούρα, Λούπη, Παπανικολάου 1, Κολλάρου, Ρούσσου, Ψαριώτη, Γκορτσοπούλου, Κουρή.
Φίλιππος Βέροιας (Χαραλαμπίδης): Koxha 1, Καραγιαννοπούλου, Γερουλίδου 1, Γαβριηλίδου, Νικολοπούλου 5, Παπαδοπούλου 1, Σγουρού, Τζουβάρα 1, Τσαγκερά 1, Παναγιωτίδου, Δημητρίου, Βακαλφώτη, Σιαράψη, Θεοδωρίδου, Παπά, Γιαννοπούλου.
Διαιτητές: Βαγγελτζίκης – Τομίδης. Δίλεπτα: 1-2. Πέναλτι: 3/3 – 5/5

ΑΟ Προσοτσάνης – ΑΕΚ 39-30
Τα πεντάλεπτα: 6-2, 9-5, 13-5, 14-10, 16-13, 19-17 (ημχ), 23-18, 27-19, 28-23, 30-25, 35-28, 39-30
ΑΟ Προσοτσάνης (Κιάκος): Κουτσιγιάννη, Κουρουπέτρου, Αμβροσιάδου 7, Κοτίδου, Μελαδίνη, Σπυρίδου 6, Τσιαμούρα 10, Νούση 4, Βολακλή 1, Τσελεμπώνη, Ιωαννίδου, Ζάμπα 6, Δικμάνη 3, Χ. Τσαλκίδου, Δουλκερίδου 2, Αν. Τσαλκίδου.
ΑΕΚ (Κότσιρας): Τσίκνη, Κίτσιου 3, Μανδαμαδιώτη, Ψαριώτη 4, Βουκλάρη 5, Κουτροδήμου, Κατσικά 2, Παπαϊωάννου 1, Λυτρίβη 8, Αλκ. Μετάι 3, Χρ. Μπρεάνου, Μπανασή, Μ. Μπρεάνου, Μαυρίδου, Ελ. Μετάι, Πατρώνη.
Διαιτητές: Πήτας – Βαγγελτζίκης. Δίλεπτα: 5-3. Κόκκινη: Βολακλή (50:06 – τρία δίλεπτα). Πέναλτι: 5/9, 7/7

Το πανόραμα της διοργάνωσης
Οι βαθμολογίες
Α’ όμιλος: ΓΑΣ Καματερού 4, Εθνικός Κοζάνης 2, Φίλιππος Βέροιας 0
Β’ όμιλος: ΑΕΠ Πανόραμα 4, ΑΟ Προσοτσάνης 2, ΑΕΚ 0.
Όμιλος 1-4: ΑΕΠ Πανόραμα 2, ΓΑΣ Καματερού 2, Εθνικός Κοζάνης 0, ΑΟ Προσοτσάνης 0

Το πρόγραμμα των αγώνων

Παρασκευή 16 Ιουλίου
Εθνικός Κοζάνης – Φίλιππος Βέροιας 34-15
ΑΕΠ Πανόραμα – ΑΟ Προσοτσάνης 30-20
ΓΑΣ Καματερού – Εθνικός Κοζάνης 35-32
ΑΕΠ Πανόραμα – ΑΕΚ 32-24

Σάββατο 17 Ιουλίου
ΓΑΣ Καματερού – Φίλιππος Βέροιας 28-19
ΑΟ Προσοτσάνης – ΑΕΚ 39-30
19:00: ΓΑΣ Καματερού – ΑΟ Προσοτσάνης
21:00: Εθνικός Κοζάνης- ΑΕΠ Πανόραμα

Κυριακή 18 Ιουλίου
11:00: Εθνικός Κοζάνης – ΑΟ Προσοτσάνης
13:00: ΓΑΣ Καματερού – ΑΕΠ Πανόραμα