Η Προεθνική Παίδων στο Άργος για φιλικά προετοιμασίας

Η Προεθνική ομάδα παίδων θα έχει την πρώτη της συνάντηση απο 27-30 Δεκεμβρίου στο Άργος, όπου θα δώσει και φιλικούς αγώνες προετοιμαζόμενη για την Μεσογειάδα της Τυνησίας (20-26 Απριλίου 2023).

Ο ομοσπονδιακός προπονητής Γιώργος Χαλκίδης μαζί με τον Μπάμπη Προδρομίδη, έχουν καλέσει 28 αθλητές απο 11 συλλόγους όλης της Ελλάδας.

Συγκεκριμένα, στο Άργος θα βρεθούν οι:

Ραφαήλ Κοτζιάς, Δημήτρης Βούλγαρης, Δημήτρης Βρεττός, Χάρης Σφακιωτάκης (ΑΕΚ).

Άγγελος Λίτσης, Φώτης Τσιούμας, Δημήτρης Λιάκος, Γιώργος Γεωργιάδης (ΑΣΕ Δούκα).

Γιώργος Καραγιάννης, Δημήτρης Κάντζος (Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας).

Κωνσταντίνος Σμοκοτ, Άγγελος-Μιχαήλ Κουτρουμάνος, Αποστόλης Γώγολος

(Αθηναϊκός),

Αλέξανδρος Τάτσης, Ντούσαν Γιάντσα, Κωνσταντίνος Κιούσης (Παπασιδέρης Κορωπίου)

Γιώργος Γιαννόπουλος, Αντώνης Καρκαγκέλης, Περικλής Ορφανός (Διομήδης Άργους).

Αλέξανδρος Σιαράβας (ΑΟ Ιωαννίνων)

Ιωάννης Καμπάς, Σταύρος Αλεξίου, Άγγελος Μπαλτζής, Μάνος Χατζηπαναγιωτίδης, Περικλής Ορφανός, Γιώργος Μαυρίδης (Φέρωνας Βέροιας)

Δημήτρης Παπαδημητρίου (Φίλιππος Βέροιας),

Γιάννης Σεραφείμ (Ζαφειράκης Νάουσας),

Αθανάσιος Χαριζόπουλος (ΧΑΝΘ).

Το αναλυτικό πρόγραμμα και οι δύο όμιλοι έχουν ως εξής:

ΓΚΡΟΥΠ 1

Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας, ΑΕΚ, Παπασιδέρης Κορωπίου, Εθνική 1.

ΓΚΡΟΥΠ 2

Διομήδης Άργους, Αθηναϊκός Βύρωνα, ΑΣΕ Δούκα, Εθνική 2.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΑΓΏΝΩΝ

1η αγωνιστική 27/12

18.00 Ιωνικός ΝΦ -ΑΕΚ

19.00 Παπασιδέρης- Εθνική 1

20.00 Διομήδης Άργους- Αθηναϊκός Βύρωνα

21.00 Δούκας-Εθνική 2

2η αγωνιστική 28/12

10.00 Ιωνικός ΝΦ- Παπασιδέρης

11.00 ΑΕΚ – Εθνική 1

12.00 Διομήδης Άργους-Δούκας

13.00 Αθηναϊκός Βύρωνα-Εθνική 2

3η αγωνιστική 28/12

18.00 Ιωνικός ΝΦ-Εθνική 1

19.00 ΑΕΚ-Παπασιδέρης

20.00 Διομήδης Άργους-Εθνική 2

21.00 Αθηναϊκός Βύρωνα- Δούκας.

4η αγωνιστική 29/12

18.00- 4 Α ΓΚΡΟΥΠ- 3 Β ΓΚΡΟΥΠ

19.00- 3 Α ΓΚΡΟΥΠ -4 Β ΓΚΡΟΥΠ

20.00- 2 Α ΓΚΡΟΥΠ – 1Β ΓΚΡΟΥΠ

21.00- 1 Α ΓΚΡΟΥΠ -2Β ΓΚΡΟΥΠ

5η αγωνιστική 30/12

10.00 7-8 θέση

11.00 5-6 θέση

12.00 3-4 θέση

13.00 1-2 θέση