Κλήρωση ΕΣΧΑ για Παμπαίδες Β΄και Παγκορασίδες Α’

ΕΣΧΑ

Μετά την ολοκλήρωση της προκριματικής φάσης του Πρωταθλήματος ΕΣΧΑ Παμπαίδων Β’, την Δευτέρα 16/12/2019, έγινε στα γραφεία της ΕΣΧΑ, η κλήρωση των Πρωταθλημάτων ΕΣΧΑ Παμπαίδων Β’ –Κατηγορία 1, Παμπαίδων Β’-Κατηγορία 2 και Παμπαίδων Β’ –«Ευ Αγωνίζεσθαι».

Οι ομάδες πλέον έχουν διαχωριστεί βάσει της δυναμικότητας τους, σε τρία Πρωταθλήματα, κάτι που θα βοηθήσει τους νεαρούς αθλητές, να αντιμετωπίσουν ισοδύναμους αντιπάλους και παράλληλα να χαρούν το παιχνίδι και την συμμετοχή τους με τον σύλλογο τους, στην διοργάνωση.

Στο Πρωτάθλημα Παμπαίδων Β’-Κατηγορία 1 συμμετέχουν:

Αθηναϊκός 1, ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου, ΑΣΕ Δούκα, ΓΑΣ Καματερού, ΓΝΟ Άρης Νικαίας Μπλε, ΕΣΝ Βριλησσίων Κόκκινοι, Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας, ΟΦ Ν. Ιωνίας.

Στο Πρωτάθλημα Παμπαίδων Β’-Κατηγορία 2 συμμετέχουν:

ΑΕΚ, Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων, ΑΣΟΔ Ασπροπύργου, ΔΑΣ Ζεφυρίου, ΕΣΝ Βριλησσίων Μπλε, Ηλυσιακός, ΟΧΧΚ Σαλαμίνας, ΠΑΟ Δόξα Βύρωνος.

Στο Πρωτάθλημα Παμπαίδων Β’-Ευ Αγωνίζεσθαι συμμετέχουν:

Αθηναϊκός 2, ΑΣ Άνοιξης Διονύσου, Ασπίδα Αγ. Αναργύρων, ΓΝΟ Άρης Νικαίας Κίτρινοι, Ολυμπιακός Κερατσινίου, Πανελλήνιος ΓΣ.

Η κλήρωση της 1ης αγωνιστικής (έναρξη: 21-22/12/2019):
ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Β’ Κατηγορία 1:

ΟΦ Ν. Ιωνίας-ΕΣΝ Βριλησσίων Κόκκινοι,

Αθηναϊκός 1-ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου,

ΓΑΣ Καματερού-ΑΣΕ Δούκα,

ΓΝΟ Άρης Νικαίας Μπλε-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας.

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Β’ Κατηγορία 2:

ΟΧΧΚ Σαλαμίνας-ΕΣΝ Βριλησσίων Μπλε,

Ηλυσιακός-ΔΑΣ Ζεφυρίου,

ΑΕΚ-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων,

ΠΑΟ Δόξα Βύρωνος-ΑΣΟΔ Ασπροπύργου.

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Β’ Ευ Αγωνίζεσθαι:

Ασπίδα Αγ. Αναργύρων-Πανελλήνιος ΓΣ, ΑΣ Άνοιξης Διονύσου-ΓΝΟ Άρης Νικαίας Κίτρινοι, Ολυμπιακός Κερατσινίου-Αθηναϊκός 2.

 

Παράλληλα πραγματοποιήθηκε και η κλήρωση της Β’ Φάσης στο Πρωτάθλημα Παγκορασίδων Α’.

Η 1η αγωνιστική (έναρξη 21-22/12/2019):
Όμιλος 1-6:

ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού-ΑΣ Ηλιούπολης,

ΓΑΣ Καματερού-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων,

ΟΦ Ν. Ιωνίας-Αθηναϊκός.

Όμιλος 7-11:

ΑΣΟΔ Ασπροπύργου-ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου,

ΔΑΣ Ζεφυρίου-ΕΣΝ Βριλησσίων.

Ρεπό: ΑΠΕΣ Καπανδρίτιου.