Κυρίαρχος στην Έδεσσα ο ΠΑΟΚ

Με το…δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του ο ΠΑΟΚ στην Έδεσσα που επικράτησε του Αερωπού με 27-19 στην επανέναρξη του πρωταθλήματος της Handball Premier μετά από σχεδόν 4 μήνες.

Ο ΠΑΟΚ από την αρχή του αγώνα έδειξε ετοιμότητα και ήταν ο απόλυτος κυρίαρχος καθώς δεν άφησε περιθώριο στους γηπεδούχους.

Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν χέρι-χέρι στο σκορ με τον ΠΑΟΚ όμως να παίρνει ένα προβάδισμα μετά το πρώτο δεκάλεπτο της τάξεως των πέντε τερμάτων. Το ημίχρονο έκλεισε με τον ΠΑΟΚ να πηγαίνει στα αποδυτήρια με το υπέρ του 13-7.

Στο δεύτερο μέρος η εικόνα του παιχνιδιού δεν άλλαξε με τον Δικέφαλο να διαχειρίζεται σωστά το προβάδισμα που είχε αποκτήσει από το πρώτο μέρος και τον τεχνικό της ομάδας Πάνο Γούσιο να χρησιμοποιεί όλους τους παίκτες που είχε στη διάθεσή του.

Έτσι ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε με νίκη και τον δεύτερο γύρο του πρωταθλήματος παραμένοντας στην κορυφή του 2ου ομίλου.

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ – ΠΑΟΚ 19-27

Τα πεντάλεπτα:  0-2, 2-3, 2-5, 4-8, 5-11, 7-13 (ημχ.) 9-15, 12-18, 13-20, 14-23, 17-24, 19-27

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ (Γιάννης Πηλαλίδης): Αθανασίου, Μέτσης 2, Ρόμπης, Γάτσης, Κράλλης 4, Κώστας, Μισαηλίδης 4, Μαυρόπουλος, Βαφείδης 5, Κυριακού, Ιωαννίδης, Μουμτσιδέλης 2, Γιαννούσης, Μπουτκάρης 2.

ΠΑΟΚ (Πάνος Γούσιος): Παλάσκας 5, Γιορανίδης 1, Νικολαΐδης, Παπαβασίλης 2, Άρσιτς, Γκιγκόφ, Βελισαρίου, Τζωρτζίνης, Καβουσανάκης, Καραγκιοζόπουλος 2, Σεϊρεκίδης 5, Στογιάνοφ 4, Αποστόλου, Λιάπης 5, Μέντουριτς, Τσαναξίδης 3.

Διαιτητές: Τζαφερόπουλος-Λινάρδος, Δίλεπτα: 3-4, Πέναλτι: 1/1-1/1