Μαγικός Πανελλήνιος, «έπιασε» τον ΕΣΝ Βριλησσίων στη δεύτερη θέση

Τα πάνω κάτω έφερε η εντός έδρας νίκη του Πανελληνίου επί του ΕΣΝ Βριλησσίων με σκορ 22-19, αφού μετά και από αυτό το αποτέλεσμα οι δυο ομάδες συγκατοικούν στη δεύτερη θέση με 17 βαθμούς.

Το ματς ήταν πραγματικό ντέρμπι αφού περίπου στο 20’ οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα τριών τερμάτων, το οποίο οι γηπεδούχοι φρόντισαν να «σβήσουν» στο ημίχρονο. Στην επανάληψη ο Πανελλήνιος έδειξε να πατάει καλύτερα στον αγωνιστικό, κατάφερε να προσπεράσει και τελικά να πάρει τους δύο βαθμούς.

Πρώτος σκόρερ της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Χατζηγιάννης με 7 γκολ, ενώ για την ομάδα του Δραγάζη ο Βαμβακάς πέτυχε 5 τέρματα.

Πεντάλεπτα: 2-2, 3-3, 5-7, 7-10, 10-10, 13-12 (ημίχ.) 15-13, 16-13, 18-14, 18-17, 19-18, 22-19

Πανελλήνιος (Στραβομύτης): Τζανακάκης, Κατάκαλος, Χατζηγιάννης 7, Μαυρομάτης 1, Ξανθόπουλος 1, Ζάτσε 4, Ρεπούλιας, Δούγιας, Μπαρμπαράκης 2, Βαρής 3, Μαυρομάτης, Νιντερέγκερ 3, Τσακούλης, Μπαλάσκας, Ζαφείρης, Βερτζώνης 1

ΕΣΝ Βριλησσίων (Δραγάζης): Καμπούρης, Τσαγκουλής 4, Νικολίνταης, Αμανατίδης, Αντωνιάδης, Νικολακόπουλος 3, Τσομπανίδης 3, Δραγάζης, Βαμβακάς 5, Πέρρος, Κουτσόπουλος 2, Τσίγκας, Βεζύρης 2

Δίλεπτα: 7 – 6

Πέναλτι: 4/5 – 1/4