Μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις στα Βριλήσσια

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση ανάμεσα στον ΕΣΝ Βριλησσίων και Ποδειδών Λουτρακίου για την 11η αγωνιστική της Α2 Ανδρών, με το τελικό σκορ 19-19 να δίνει από έναν πόντο στις δύο ομάδες.

Αν και οι γηπεδούχοι έδειχναν να καθαρίζουν το ματς, αφού στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου κατάφερα να προηγηθούν μέχρι και με 5 γκολ διαφορά, οι φιλοξενούμενοι το πάλεψαν μέχρι τέλους και τελικά κατάφεραν να πάρουν τον βαθμό της ισοπαλίας.

Μετά και αυτό το αποτέλεσμα ΕΣΝ Βριλησσίων και Ποδειδών Λουτρακίου συνεχίζουν την πορεία τους με στόχο τα playoffs και την άνοδο στην Handball Premier, «καταδιώκοντας» παράλληλα την Σαλαμίνα.

Πρώτος σκόρερ της αναμέτρησης ήταν ο Βασιλειάδης με 7 γκολ, ενώ για την ομάδα του Γιώργου Δραγάζη ο Βαμβακάς σημείωσε 6 τέρματα.

Πεντάλεπτα: 2-2, 6-4, 7-6, 9-7, 11-8, 12-9 (ημιχ.) 14-9, 14-11, 15-12, 17-15, 18-17, 19-19

ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ: Ακάλεστος 4, Τσικογιαννόπουλος, Λέκκας 3, Τσαγκούλης 3, Νικολίνταης, Αντωνιάδης, Νικολακόπουλος 1, Τσομπανίδης, Βαμβακάς 6, Πέρρος, Κουτσόπουλος, Τσίγκας, Βεζύρης, Σομπιρακούλ, Αμανατίδης 2, Δραγάζης.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ: Βλαχογεώργος, Αικατερίνης 5, Τυφτικίδης, Καραβάς, Ζέρβας, Χριστόπουλος, Τσιέλος, Χατούπης, Χατζηκωνσταντίνου Ν. 3, Δημητρόπουλος 1, Χατζηκωνσταντίνου Α. 1, Παλαιολόγος, Βασιλειάδης 7, Ρουμελιώτης 2.

Δίλεπτα: 3 – 2

Πέναλτι:  –  4/4