Νίκη για την Άρτα Handball 2015

Τη νίκη με 20-17 πήρε η Άρτα Handball 2015 απέναντι στον Κερκυραϊκό στο παιχνίδι για το πρωτάθλημα της Β’ Ανδρών.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν μετά το 20′ του πρώτου ημιχρόνου να επιβάλουν το ρυθμό τους και έτσι πήραν ένα προβάδισμα ασφαλείας. Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα της Άρτας διαχειρίστηκε σωστά το προβάδισμα που είχε αποκτήσει ακόμα και όταν οι φιλοξενούμενοι έφτασαν δύο τέρματα μακριά πέντε λεπτά το τέλος του αγώνα.

Άρτα Handball 2015 – Κερκυραϊκός 20-17

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 4-4, 5-5, 7-5, 8-7, 10-7 (ημχ) 12-9, 15-11, 15-13, 17-15, 18-16, 20-17

Άρτα Handball 2015: Γείτονας 1, Βαρελής, Σαλαμούρας, Κατόπης, Παπανδρέου, Μακρής 8, Κόντος, Μπούκας, Σάτος 1 Μηλιώτξς 4, Μπισκανάκης 3, Μπέκας, Σάτος Δ.

Κερκυραΐκός: Σπίγγος, Κοντογιώργης, Παπατριανταφύλλου 1, Μπάμπουρας 1, Μποχτης, Αγαθός 3, Κυριακίδης 5, Ντούκο, Ζέρβας 2, Παγιατάκης, Κοσκινάς 2, Χατζηπαρασίδης, Ξενίδης, Καλούδης 1, Μεσημέρης, Κουρτέσης 2.

Διαιτητές: Καζαντζίδης-Μπουγιάκας, Δίλεπτα: 4-4, Πέναλτι: 2/2-ο/1