Παπακώστας: “Κάναμε μία ήττα που μας κοστίζει”

O προπονητής του Ιωνικού ΝΦ, Μάκης Παπακώστας σχολίασε στο e-handball.gr τον αγώνα που έδωσε η ομάδα του με την Πυλαία στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Handball Premier και ηττήθηκε με 32-28 ότι:

Γενικά είμαι ευχαριστημένος μόνο από τον πρώτο ημίχρονο. Δυστυχώς πάλι είχαμε μία κατάρρευση από τα 30′ στα 40′ και αμυντικά και επιθετικά. Είναι κάτι που πρέπει να το δουλέψουμε. Φάγαμε πολλά γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, κάτι που δεν χαρακτηρίζει την ομάδα μου, όσον αφορά τα τέρματα που δέχεται. Στην επίθεση έχουμε κάποια θέματα που πρέπει να τα λύσουμε. Είναι μακρύ το πρωτάθλημα προφανώς και κάναμε σήμερα μία ήττα που μας κοστίζει. Πρέπει να σηκώσουμε το κεφάλι και να συνεχίσουμε όσο καλύτερα γίνεται με δουλειά και υπομονή“.