Πελεκίδης: «Όλες οι αθλήτριες ανταπεξήλθαν στις υποχρεώσεις του αγώνα»

Οι δηλώσεις του Δημήτρη Πελεκίδη, μετά τη νίκη του ΠΑΟΚ mαteco επί της WHC Metalurg με 20-31, στο πλαίσιο του Game 2 του Round 2 του EHF European Women’s Cup.

«Όλη την εβδομάδα συζητούσαμε για το σημερινό παιχνίδι, πως δεν θα πρέπει να μας αποπροσανατολίσει η διαφορά των εννέα γκολ και ότι θα πρέπει να αντιμετωπίσουμε το ματς σαν να χρειαζόμαστε νίκη, ώστε να μην μπούμε σε περιπέτειες. Έτσι και έγινε… Η ομάδα από το πρώτο λεπτό έδειξε τις διαθέσεις και με συγκέντρωση, πάθος, και πειθαρχία κάναμε ένα μεστό πρώτο ημίχρονο, «κλειδώνοντας» ουσιαστικά το ματς. Όλες οι αθλήτριες ανταπεξήλθαν στις απαιτήσεις του αγώνα με πολύ ωριμότητα και πειθαρχία στο πλάνο της ομάδας, δείχνοντας τον βαθμό της δουλειάς η οποία γίνεται στην ομάδα. Πραγματικά τους αξίζουν πολλά μπράβο και δίκαια βρισκόμαστε στην επόμενη φάση του θεσμού, όπου την Τρίτη θα μάθουμε και τον αντίπαλο μας στη φάση των «32».