Σαλαμίνα express

Την τρίτη της νίκη σε ισάριθμους αγώνες στο πρωτάθλημα της Α2 ανδρών πέτυχε η Σαλαμίνα που επικράτησε του Αθηναϊκού με 31-29.

Στο πρώτο μέρος, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να έχουν ένα προβάδισμα τεσσάρων τερμάτων στα πρώτα λεπτά. Μετά το πρώτο τέταρτο όμως, οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και έτσι με ένα καλό σερί έφτασαν να προηγούνται με 1 γκολ. Τελικά η Σαλαμίνα πήγε στα αποδυτήρια με το υπερ της 17-14.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι έχοντας την διαφορά από το πρώτο ημίχρονο κατάφεραν να την διαχειριστούν και να φύγουν τελικά με το ροζ φύλλο αγώνα. Μπακαούκας και Πετράκος ξεχώρισαν για τη Σαλαμίνα καθώς πέτυχαν από 10 τέρματα.

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΣΑΛΑΜΙΝΑ 29-31

Τα πεντάλεπτα: 2-4, 4-8, 7-9, 11-10, 13-14, 14-17 (ημχ.) 17-19, 20-22, 23-25, 25-27, 27-30, 29-31

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Ιωάννης Βαρελτζής): Μπαξεβάνης, Φωτίου, Σαμαράς 2, Σταυρινόπουλος 1, Κραουνάκης 1, Ντόντος, Μαργάρης, Ματθιάδης 8, Παπαϊωάννου, Μαναράς, Οικονομίδης, Νικολαόυ, Φάμπατς 6, Μαρουλάς 3, Τσικριτέας, Τσευλικός 8.

ΣΑΛΑΜΙΝΑ:  Μανούσος, Εξαρχόπουλος, Μπακαούκας Γ., Μπακαούκας Χ. 10, Πετράκος 10, Βασιλόπουλος, Μπούζος 1, Τσαρπάλης, Χιώτης, Κόρρος, Κλημανόγλου 6, Πασλής, Φίλης, Δίπλαρος 4, Γεωργακόπουλος.

Διαιτητές: Τσάκωνας-Φωτακίδης, Δίλεπτα: 7-7, Πέναλτι: 3/3-3/5