Στα ημιτελικά ο ΟΦΝ Ιωνίας

Ο ΓΑΣ Καματερού κατέβηκε με τις κορασίδες στον αγώνα με τον ΟΦΝ Ιωνίας για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Γυναικών στο γήπεδο του Καματερού. Οι γηπεδούχες έδειξαν πολύ καλά δείγματα, είχαν το προβάδισμα τα πρώτα πέντε λεπτά (4-3), αλλά από εκεί και έπειτα οι φιλοξενούμενες άρχισαν να ξεφεύγουν στο σκορ με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται 22-10.

Στο δεύτερο ημίχρονο η διαφορά αυξήθηκε και άλλο, με αποτέλεσμα η Νέα Ιωνία να φτάσει στην άνετη επικράτηση με 44-22 και να πάρει το εισιτήριο για τους «4» του Κυπέλλου Ελλάδος.

Πρώτη σκόρερ για τiς γηπεδούχες ήταν η Ψαριώτη με 7 γκολ, ενώ του αγώνα ήταν η Καρέλα με 9.

Τα πεντάλεπτα: 4-2, 4-7, 4-11, 7-14, 9-18, 10-22(ημχ.), 12-24, 14-29, 14-34, 17-36, 20-38, 22-42

ΓΑΣ Καματερού (Κώτσιρας):Τσικνή, Αλαισκα, Κίτσιου 2, Καντζούρα, Ψαριώτη 7, Βουκλάρη 5, Κουτροδήμου, Παπαϊωάνου, Λυτρίβη 2, Μετάι 1, Μπανάση, Παπαιωάννου, Πατρώνη 5

ΟΦΝ Ιωνίας (Δανήλος): Μ. Κεπεσίδου, Μανιά 6, Νοροτσέα 1, Πανούση, Καραμάνου 2, Καρέλα 9, Κολλύρη, Ντιμτσούδη 1, Ν. Κεπεσίδου, Παπουτσή, Βασιλείου 7, Ζενέλι 3, Χριστοπούλου 5, Ζηνωνίδου 3, Χρυσοκέντη 3, Σακιζλή 2

Δίλεπτα: 2-1, Πέναλτι: 3/3 – 1/1