Το… βιολί της η Σαλαμίνα

Την φουριόζα πορεία που έχει χαράξει από την αρχή της σεζόν, συνέχισε να παρεκκλίνει της πορείας της η εκπληκτική Σαλαμίνα, η οποία πανηγυρισε σπουδαία εντός έδρας νίκη με 26-18 απέναντι στον ΟΦΝ Ιωνίας.

Μάλιστα οι φιλοξενούμενοι παρουσιάστηκα  ανώτεροι στο πρώτο ημίχρονο, περιορίζοντας τις επιθετικές αρετές των γηπεδούχων στο έπακρο και πήγαν στα αποδυτήρια προηγούμενοι με 1 τέρμα (11-12). Ωστόσο το σύνολο του Χριστοδούλου αντέδρασε στην επανάληψη και πήρε τους δυο βαθμούς.

Πρώτος σκόρερ της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Χριστόφορος Μπακαούκας με 7 τέρματα, ενώ για την ομάδα του Μπένια οι Γκούλε και Μπίλος σημείωσαν από 4 γκολ.

Πεντάλεπτα: 1-1, 4-4, 6-5, 8-7, 10-9, 11-12 (ημιχ.) 14-13, 15-13, 18-14, 21-16, 24-16, 26-18

Σαλαμίνα (Χριστοδούλου): Μανούσος, Εξαρχόπουλος, Μπακαούκας Γ., Μπακαούκας Χ. 7, Πετράκος 6, Μπούζος 3, Χιώτης, Κόρρος, Κλημάνογλου 3, Πασλής, Βασιλόπουλος 4, Αποστολίδης 1, Δίπλαρος 1, Συμεωνίδης, Γεωργακόπουλος 1, Παπαδόπουλος.

ΟΦΝ Ιωνίας (Μπένιας): Σακόγλου, Κούτσης, Καμπουράκης 2, Γκούλε 4, Στεφάνι, Μπίλος, Χρυσολώρας, Μπένιας, Γκουλής Ε. 1, Γκλαβόπουλος, Οικονόμου 3, Δανέζης 2, Κυριαζόγλου, Μπίλος 4, Τσαγκογεωργάς 1, Γκουλής Α 1.

Δίλεπτα: 4 – 3

Πέναλτι: 3/3 – 6/9