Επιστροφή με νίκη για το Πανόραμα

Πανόραμα-Καματερό

Στην επανέναρξη του πρωταθλήματος μετά τις υποχρεώσεις της Εθνικής ομάδας το Πανόραμα υποδέχθηκε το Καματερό για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 γυναικών και επικράτησε με 26-19.

Θυμηθείτε εδώ τη διακύμανση του αγώνα

Το κλίμα ήταν βαρύ πριν αλλά και κατά τη διάρκεια του αγώνα καθώς όλοι ήταν επηρεασμένοι από τον ξαφνικό θάνατο του Θανάση Καρακεχαγιά. Πριν από το παιχνίδι κρατήθηκε και ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, το Καματερό πραγματοποίησε ένα πάρα πολύ καλό ξεκίνημα και με τα γκολ των Χριστοπούλου και Ζενέλι και σε συνδυασμό με τις αποκρούσεις της Τσικνάκη που φώναξε «παρών» κατάφερε να προηγηθεί με 9-5 στο πρώτο 20 λεπτό του αγώνα. Η συνέχεια όμως δεν ήταν ανάλογη κι έτσι το Πανόραμα εκμεταλλεύτηκε την αφλογιστία του Καματερού από το 18ο μέχρι το 28ο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου και όχι μόνο κατάφερε να ισοφαρίσει αλλά και να περάσει μπροστά στο σκορ με το συνολικό 8-1. Το ημίχρονο έκλεισε με το Πανόραμα να είναι μπροστά με 3 τέρματα (13-10).

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι έχοντας το μκρό προβάδισμα που είχαν αποκτήσει από το πρώτο μέρος και έχοντας βρει ρυθμό διατηρούσαν σταθερά το προβάδισμα των 4-5 τερμάτων. Το Καματερό αν και κάποιες φορές έφτασε κοντά στα τρία γκολ δεν κατάφερε ποτέ να μπει ξανά στο παιχνίδι έτσι ώστε να διεκδικήσει κάτι.

HONDA ΠΑΝΟΡΑΜΑ – ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 26-19

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 2-4, 3-7, 6-9, 9-9, 13-10 (ημχ.) 15-10, 16-11, 18-14, 21-17, 24-18, 16-19

HONDA ΠΑΝΟΡΑΜΑ (Τριαντάφυλλος Χριστοδουλίδης): Μπελμέζοβα, Σπανού, Νταντίρα, Αργυροπούλου 5, Ιωαννίδου 1, Χριστοδουλίδου 1, Καραβέλη 1, Αναστασιάδου, Αμανατίδου 7, Μεντεσίδου 4, Δημητρακοπούλου 1, Κυρικλίδου 4, Τσερέπη, Σεβδίλη, Αλυγιζάκη.

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Νίκος Σκοδριανός): Τσικνάκη, Παπαδοπούλου, Δαμάσκου, Λιβαρδά 2, Ζένελι 4, Φακίνου, Στασινού, Χριστοπούλου 4, Τσιούλου, Βασιλείου 4, Χριστοδούλου, Σπυροπούλου 5, Καραχάλιου.

Διαιτητές: Γρηγοριάδης-Τομίδης, Δίλεπτα: 3-1, Πέναλτι: 0/1-3/6