Συνεχίζουν μαζί Άρης Νίκαιας και Στραβομύτης

Έπειτα από μία σεζόν ανασυγκρότησης ο Άρης Νίκαιας ανακοίνωσε την επέκταση της συνεργασίας του με τον προπονητή, Δημήτρη Στραβομύτη για τη νέα γωνιστική περίοδο 2024-25. Ο σχεδιασμός της ανδρικής ομάδας έχει ήδη ξεκινήσει με τη διοίκηση να έχει ανοίξει έναν κύκλο επαφών με τους παίκτες που θα παραμείνουν στην ομάδα αλλά και τους υποψήφιους μεταγραφικούς […]

Βριλήσσια και Σαλαμίνα με 2-0 νίκες προκρίνονται στον τελικό των πλέι οφ ανόδου

Σάββατο 20 Απριλίου 2024 Α2 Ανδρών (πλέι οφ- 2η αγωνιστική) Φέρωνας Markakis Homme- Φοίβος Συκεών 22-26 Εκμάθηση- ΧΑΝΘ 27-26 Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων- ΕΣΝ Βριλησσίων 24-35 ΑΕ Χαλανδρίου- HC Σαλαμίνα 28-29 *ΕΣΝ Βριλησσίων και HC Σαλαμίνα με 2-0 νίκες προκρίνονται στον τελικό των πλέι οφ ανόδου *Στον Βορρά η σειρά και στα δύο παιχνίδια είναι 1-1 […]

Πρόγραμμα (20-24/4/2024)

Σάββατο 20 Απριλίου 2024 Handball Premier (πλέι οφ- 1η αγωνιστική) Καματερού 16:00, ΑΕΚ- ΠΑΟΚ Α2 Ανδρών (πλέι οφ- 2η αγωνιστική) Φιλίππειο 17:00, Φέρωνας Markakis Homme- Φοίβος Συκεών Συκεών 18:00, Εκμάθηση- ΧΑΝΘ Καματερού 20:00, Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων- ΕΣΝ Βριλησσίων ΟΑΚΑ 20:00, ΑΕ Χαλανδρίου- HC Σαλαμίνα Β’ Ανδρών (19η αγωνιστική) Κέρκυρας 20:00, Κερκυραϊκός- Πόντιοι Κιλκίς Α1 Γυναικών […]

Αποτελέσματα Α2- Β’ Εθνικής (13-14/4/2024)

Σάββατο 13 Απριλίου 2024 Α2 Ανδρών (πλέι οφ- 1η αγωνιστική) ΕΣΝ Βριλησσίων- Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων 28-24 HC Σαλαμίνα- ΑΕ Χαλανδρίου 29-22 Φοίβος Συκεών- Φέρωνας Markakis Homme 26-27 (πέναλτι) ΧΑΝΘ- Εκμάθηση 31-29 Β’ Ανδρών (19η αγωνιστική) Ιδομενέας Γαλατά- ΑΟ Πολιτείας 23-27 ΑΟ Κοζάνης- ΓΕ Δράμας 34-28 Ολυμπιακός Κερατσινίου- ΓΑΣ Καματερού 26-26 Ασπίδα Αγ. Αναργύρων- Πήγασος Κυψέλης […]

Πρόγραμμα και Διαιτητές (13-14/4/2024)

Σάββατο 13 Απριλίου 2024 Handball Premier (22η αγωνιστική- τελευταία) ΟΑΚΑ 15:00, ΑΕΚ- Αερωπός Έδεσσας ManDynamic (Γερουλάνος- Γερουλάνος, Αντωνόπουλος) Κραχτίδης 18:00, Bianco Monte Δράμα- Διομήδης Άργους (Τόλιος- Τσιάνας, Κατσίκης- Μεϊμαρίδης) ΔΑΚ Κιλκίς 18:00, ΓΑΣ Κιλκίς- ΑΕΣΧ Πυλαίας (Βαγγελτζίκης- Τορνικίδης, Δελόγλου) ΔΑΚ Νάουσας 18:00, Ζαφειράκης Νάουσας- Πανελλήνιος ΓΣ (Πατιός- Πήτας, Σίσκου) Σπίτι του Χάντμπολ 18:00, ΠΑΟΚ- Ολυμπιακός […]

Τα play off ανόδου στην Α2 Ανδρών

Ολοκληρώθηκε η κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος της Α2 Ανδρών σε 1ο και 2ο όμιλο με τις τέσσερις πρώτες ομάδες κάθε κατηγορίας να ετοιμάζονται για τα πλέι οφ ανόδου που θα κριθεί στις δύο νίκες για την Α’ φάση και στις δύο νίκες στη Β’ φάση (τελικός). Οι αγώνες θα διεξαχθούν 13-14, 20-21 -και αν χρειαστεί- 27-28 […]

(LIVE) Οι αγώνες του Σαββατοκύριακου (23-24/3)

Σάββατο 23 Μαρτίου 2024 Α2 Ανδρών (17η αγωνιστική) ΕΣΝ Βριλησσίων- ΟΦΝ Ιωνίας 26-24 Αρχέλαος Κατερίνης- Πανσερραϊκός 29-24 Αθηναϊκός- ΑΕ Χαλανδρίου 24-29 Φαίακας V-Hotels- Αλέξανδρος Αξιούπολης 28-28 Ακαδημία Πάτρας- Άρης Νικαίας 20-30 Φοίβος Συκεών- ΧΑΝΘ 26-27 Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων- Ποσειδών Λουτρακίου 26-20 Εκμάθηση- Φέρωνας Markakis Homme 30-28 Β’ Ανδρών (16η αγωνιστική) Ιδομενέας Γαλατά- Ασπίδα Αγ. Αναργύρων […]

Πρόγραμμα και Διαιτητές (7-11/3/2024)

Πέμπτη 7 Μαρτίου 2024 Handball Premier (18η αγωνιστική) Δαϊς 20:00, ΑΣΕ Δούκα- ΑΕΚ (Τόλιος- Φωκίτης, Αντωνόπουλος) Σάββατο 9 Μαρτίου 2024 Handball Premier (18η αγωνιστική) Σπίτι του Χάντμπολ 16:00, ΠΑΟΚ- Πανελλήνιος ΓΣ (Βαγγελτζίκης- Τορνικίδης, Δελόγλου) Νέα Κίος 16:30, Διομήδης Άργους- ΑΕΣΧ Πυλαίας (Βήτας- Σκλαβενίτης, Ανταλής) Ηλιούπολης 17:00, Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή- Αερωπός Έδεσσας ManDynamic (Γερουλάνος- Μπράμου, Προδρομίδης) […]

(LIVE) Οι αγώνες του Σαββατοκύριακου (2-3/3)

Οι αναμετρήσεις σε Α2 Ανδρών, Α2 Γυναικών και Β’ Εθνική Ανδρών βρίσκονται σε εξέλιξη και μέσω του e-handball.gr μπορείτε να ενημερωθείτε για τα αποτελέσματα. Σάββατο 2 Μαρτίου 2024 Α2 Ανδρών (15η αγωνιστική) EΣΝ Βριλησσίων- ΓΣ Παπασιδέρης 39-23 Ακαδημία Πάτρας- Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων 31-41 Αρχέλαος Κατερίνης- Φοίβος Συκεών 28-32 Αθηναϊκός- Άρης Νικαίας 21-22 HC Σαλαμίνα- Ποσειδών […]